Gelenek Bozulmadı; Yiğit Yalçın Çıtak Türkiye Şampiyonu!

Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) tarafından düzenlenen Kış Kupası Yelken Yarışlarının yapıldı, Fethiye’nin Çalış Plajı’nda yapıldı. Yarışlarda TED Bodrum Koleji öğrencisi Yiğit Yalçın Çıtak, lazer 4.7 sınıfında Türkiye Şampiyonu oldu.
Fethiye Belediyesi’nin katkılarıyla federasyon tarafından Çalış Plajı’nda düzenlenen toplamda 521 sporcunun yarıştığı Kış Kupası yarışları Optimist ve Laser sınıflarında gerçekleştirildi. Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Tarakçı, yaptığı açıklamada, yarışlara 20 il 56 kulüpten 521 sporcunun katıldığını vurguladı. Yarışlara katılımın Türkiye’de ilk kez bu kadar yoğun olduğunu ve rekor niteliği taşıdığını belirten Tarakçı, “Havanın durumuna göre yarışlar ayın 27’sine kadar devam edecek. Burada dereceye giren sporcular milli takım seçmelerine katılacak” dedi.
Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Serkan Öçalmaz ise, Türkiye genelinde katılımın en yüksek olduğu yelken organizasyonun gerçekleştiğini dile getirdi. Yarışlara yarı yıl tatilinin de olmasıyla 521 sporcunun katıldığını söyleyen Öçalmaz, “Bu çok ciddi bir katılım. 13 bin metre karelik bir hinterlant içerisinde Fethiye’nin yeri çok önemli. Etkinliğe katılan sporcuların velileri ve yakınları da Fethiye’ye geldi. Spor turizminin 12 aya yayılması için yaptığımız çalışmaların da neticesini aldığımız için son derece mutluyuz” diye konuştu.

leave a reply