Galatasaraylı basketbolcular Engelliler Vakfı’nı unutmadı

Türkiye Basketbol Federasyonu Kadınlar Basketbol Süper Ligi 8. haftasında Kırçiçeği Bodrum Basketbol ile karşılaşan ve karşılaşmayı kazanan Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, maçın ardından, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfını ziyaret etti.
Türkiye Basketbol Federasyonu Kadınlar Basketbol Süper Ligi 8. haftasında Kırçiçeği Bodrum Basketbol ile karşılaşan ve karşılaşmayı kazanan Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, maçın ardından, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfını ziyaret etti.

Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Ülker İnan, İlknur Özer, Atilla Serttaş’ın ev sahipliği yaptığı ziyarete, Galatasaray’ın teknik ekibi ve basketbolcuların yanı sıra Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Cansever, Bodrum Galatasaray Taraftarları Derneği Başkanı Fatih Efe, As Başkan Numan Balaban ve dernek üyeleri katıldı.

Ziyarette özel öğrenciler müzik aletleriyle ritm tutarak Galatasaray marşlarını söyledi. Özel öğrencilerin söylediği marşlar, Galatasaray kafilesini oldukça mutlu etti. Galatasaraylı basketbolcular, vakıf öğrencileri ile masa tenisi de oynadı.

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya ve kurum çalışanları Galatasaray’a nazik ziyaretleri için teşekkür etti. Ziyaretçilere vakfın faaliyetleri hakkında bilgiler aktardı.

Akkaya özel öğrencilerinin hayata ilişkin yeteneklerinin oluşması, günlük yaşam kalitelerinin yükselmesinin vakıf misyonu olduğunu söyledi. İbrahim Akkaya “Gerçek kahramanlar, bizlere her alanda destek veren, bizler için sürekli çabalayan gönüllülerimizdir” dedi.

Galatasaray oyuncusu İrem Naz Topuz vakıfa yaptıkları ziyaretten çok mutlu olduklarını ifade ederek, vakfın önemini burada çok daha iyi anladıklarını anlattı.

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ülker İnan “Ben de çok heyecanlandım. Çocuklarımız da çok heyecanlandı. Onların heyecanını görünce çok mutlu oluyorum. Bu heyecanın onları uzun bir süre götüreceğini düşünüyorum. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuz” ifadesini kullandı.

Yönetim Kurulu üyelerinden Atilla Serttaş Sağlık Vakfının bütün Bodrumluların sahip çıkması gereken bir vakıf olduğuna işaret ederek, “Bir de kampanyamız var. Onu hatırlatmak istiyorum. TURKCELL için 4648, VODAFONE için de 4748’e BODRUM yazıp mesaj atarsanız vakfımıza en azından 5 lira katkı olur. Vakfımızın gerçekten ihtiyacı var. Çok seviniriz” diye konuştu.

Türkiye’nin pek çok yerinden ziyaretçilerin gelip vakfı gezdiğini ifade eden Vakıf müdürü İlknur Şengül “Çocuklarımız böylece çok farklı insanlarla tanışmış oluyor. Tüm Türkiye’deki engelli bireylere kapımız açık. Gelip bütün etkinliklerimizden yararlanabilirler.” dedi.

leave a reply