FIRTINASIZ DENİZLER SİZİNLE OLSUN KAPTANLAR…

YOLUNUZ AÇIK OLSUN KAPTANLAR…

Bodrum’da 2012 yılında kurulan Türkiye’nin ilk ve tek denizcilik yüksek Okulunda öğrenim gören 16 genç kaptan bugün diplomalarını alarak mesleğe ilk adımı attı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel sanatlar Fakültesi yerleşkesinde ki Bodrum Denizcilik Meslek Yüksek Okulu Yat Kaptanlığı Bölümü’nün 16 öğrencisinin mezuniyet töreni bugün akşxam saatlerinde Şükran Rauf Nasuhoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Törene Kaymakam Bekir Yılmaz, Belediye Başkanı CHP’li Ahmet Aras, Dekan Prof. Dr. Erol Turgut, bölüm müdürü Doç Dr. Tuncay Kuleli, Bodrum Deniz Ticaret Odası Başkanı Orhan Dinç, Denizciler Derneği Başkanı Erol Erdoğan, öğretim üyeleri , öğrenciler ve velileri katıldı. Öğrenciler geleneksel Pusula Değişimi yaptı. Okul ve öğrencilerin çalışmaları sinevizyon gösterisi ile törene katılanlara aktarıldı.

YAT İNŞAATI BÖLÜMÜ AÇILIYOR
Okul Müdürü Kuleli yaptığı açıklamada şu ana kadar 49 mezun verdiklerini belirterek “Türkiye’de üniversite düzeyinde ticari yat kaptanlığı eğitimi veren ilk ve tek okuluz. Uluslararası denizlerde sınırsız yetki belgesi ile bizi temsil edecek kaptanlarımız ile gurur duyuyoruz. Eylül ayında Yat İnşaatı Bölümü’nü 20 öğrenci ile açacağız. Ardından Bodrum Yatçılık Fakültesi’ nin açılması için çalışmalarımızı hızlandıracağız” dedi. Törende okula destek veren Bodrumlu oda ve dernek yöneticilerine teşekkür plaketi verildi. Öğrencilerin diplomalarını almalarının ardından tören kep atma ile sona erdi.

ANTER HABER BODRUM

leave a reply