Fidol Okulları’nda Cumhuriyet Bayramı, Coşkuyla Kutlandı

0

Finlandiya ilhamlı eğitim felsefesi ile eğitim veren ve kurulduğu ilk yıl, Datça Altın Badem Ödülleri Töreni’nde “Yılın Eğitim Markası Ödülü”nün sahibi olan Fidol Okulları’nda 29 Ekim, Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşandı. Başta Koşuyolu’ndaki Fidol Anaokulu ve Fidol İlkokulu olmak üzere, Kemerburgaz Fidol Anaokulu, Bodrum Fidol Anaokulu ve Fenerbahçe Fidol Anaokulu’nda “Cumhuriyet Bayramı 95. Yıl Kutlamaları” kapsamında, çeşitli etkinlikler düzenlendi. Tüm Fidol Okulları, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün posterleri ve Türk Bayrakları ile donatıldı. Koşuyolu Fidol İlkokulu’nda gerçekleştirilen kutlamalarda renkli görüntüler yaşandı.

CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ

Sabah saat 09:00’da, Koşuyolu’ndaki Fidol İlkokulu önünde bir araya gelen öğrenciler, aileleri ve öğretmenler, bando eşliğinde çalınan marşlarla birlikte “Cumhuriyet Yürüyüşü” gerçekleştirdi. Koşuloyu Parkı’nın etrafını dolaşan kortej, halkın da iştirakiyle birlikte Koşuyolu Parkı’nın yanındaki meydanda marşlar eşliğinde yürüyüşlerine devam etti. “Cumhuriyet Yürüyüşü” başladığı yer olan, Fidol İlkokulu’nun önünde sona erdi.

CUMHURİYET VALSİ

Okul önünde düzenlenen törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşmalara geçildi. Aileler, çocuklarıyla birlikte okul önünde “Cumhuriyet Valsi” yaptı.

GÖKYÜZÜNE 200 ADET KIRMIZI BALON SALINDI

Sonrasında dj. eşliğinde çalan şarkılarla eğlenen öğrenciler ve aileleri, 10. Yıl Marşı eşliğinde gökyüzüne 200 adet kırmızı balon saldı.

 

Paylaş
Önceki İçerikBodrum’da coşkulu Cumhuriyet Bayramı 
Sonraki İçerikAras: Yaratacağımız Sinerji İle Başaramayacağımız Hiçbir Şey Kalmayacak 
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here