FETÖ bahanesiyle dolandırıcılık tutuklama getirdi

Telefonda kendisini savcı olarak tanıttığı kadını dolandırarak para aldığı öne sürülen 2'si Suriyeli 4 zanlı tutuklandı

0
23
Muğla'nın Fethiye ilçesinde telefonda kendisini savcı olarak tanıttığı kadını, FETÖ bahanesiyle dolandırıcılık yaparak para aldığı öne sürülen 2'si Suriyeli 4 zanlı tutuklandı. (Anadolu Ajansı )
Muğla‘nın Fethiye ilçesinde telefonda kendisini savcı olarak tanıttığı kadını, FETÖ bahanesiyle dolandırarak para aldığı öne sürülen 2’si Suriyeli 4 zanlı tutuklandı.

Taşyaka Mahallesi’nde yaşayan N.K’yi telefonla arayan kişi, kendisini savcı olarak tanıttı. N.K’ye banka hesabının FETÖ’nün eline geçtiğini, kızının da bu işe karıştığını söyleyen kişiler sorunun çözülmesi için 150 bin lira aldı.

Daha sonra dolandırıldığını anlayan N.K, polise başvurdu. N.K’yi aramaya devam eden şüpheliler, tekrar para almaya geldiği sırada Harun Reşit B. ile Ahmet B. kovalamaca sonucu yakalandı.

Şüphelilerin yakalanmasından sonra N.K’yi yine arayan Suriyeli Mohammed A. ve Murat K. de gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 4 zanlı, tutuklandı.

KAYNAKAA
Paylaş
Önceki İçerikBodrum’da fırtınada yelkenli tekne karaya vurdu
Sonraki İçerikDiyabet için beslenme hayat standardınızı belirler
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here