FETÖ bahanesiyle dolandırdı, Bodrum’da yakalandı

0

Muğla’nın Ula ilçesinde, kendisini polis olarak tanıtarak, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) bahanesiyle bir kişinin 74 bin lirasını aldığı iddia edilen zanlı gözaltına alındı.
Gökova Mahallesi’nde yaşayan F.D’yi (67) telefonla arayan bir kişi, kendisini polis olarak tanıtıp, “Banka hesaplarınız FETÖ tarafından ele geçirildi.” diyerek, banka hesabından parasını çekmesini istedi.
Hesabındaki 63 bin lira ile evdeki 11 bin lirayı evine gelen şüpheliye veren F.D, bir süre sonra dolandırıldığını anlayınca durumu jandarma ekiplerine bildirdi.
Çevredeki güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen jandarma ekipleri, kimliğini tespit ettiği N.S’yi, Bodrum ilçesindeki evinde yakaladı.
Evdeki aramada bulunan ve F.D’ye ait olduğu değerlendirilen 74 bin liraya da el konuldu.

Paylaş
Önceki İçerik100 konut, 50 iş yeri ile 60 civarında araç hasar gördü
Sonraki İçerikBaşkan Kocadon’dan afet açıklaması
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here