Festivalde 6 ton kefal dağıtılacak

Muğla'da 3. Dalyan Kefal Balığı Festivali 3 Mart 2019  tarihinde Muğla'nın Ortaca ilçesinde düzenlenecek.

0
Muğla'da kış turizmini hareketlendirmek amacıyla Muğla Ticaret ve Sanayi Odası, Ortaca Belediyesi, Dalyan İztuzu Turizm ve Tanıtım Derneği ile Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi tarafından 3. Dalyan Kefal Balığı Festivali gerçekleştirilecek. Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Arif Yalılı (fotoğrafta) AA muhabirine açıklama yaptı. (Anadolu Ajansı )
Muğla’da 3. Dalyan Kefal Balığı Festivali 3 Mart 2019  tarihinde Muğla’nın Ortaca ilçesinde düzenlenecek.

Kentteki kış turizmini hareketlendirmek amacıyla Muğla Ticaret ve Sanayi Odası, Ortaca Belediyesi, Dalyan İztuzu Turizm ve Tanıtım Derneği ile Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi tarafından düzenlenen festival yapılacak festival kapsamında kefal balığı avı yarışması düzenlenecek.

Yarışmanın ardından vatandaşlara 6 ton ekmek aracı kefal balığı dağıtılacak. Festivalde Çınaraltı-Atatürk Meydanı’nda Pamela ve Hakan Doğanay sahne alacak.

Dalyan İztuzu Turizm ve Tanıtım Derneği Başkanı Mehmet Çobanoğlu, Dalyan’ın tanıtımına katkı sağlamak amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Festivalin geleneksel hale geldiğini dile getiren Çobanoğlu, “Bu yıl katılımın önceki yıllara oranla daha fazla olmasını bekliyoruz. Amacımız hem Dalyan’ın hem de Dalyan’da yetişen organik kefal balığımızın tanıtılması. Balık avı, ekmek arası kefal ikramı ve konser etkinliğiyle dolu dolu bir festival olacak.” dedi.

Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Arif Yalılı da festivalin esnafa ciddi oranda katkı sağlayacağını belirtti.

Kefalin bölgenin en önemli su ürünü olduğunu ifade eden Yalılı, “Dalyan’daki su ürünlerinin yüzde 90’ı kefal. Bölgemizde bu ürünümüzü artık ihracata gönderiyoruz. Mısır ve Suriye’ye yıllık 300 ton kadar gönderebiliyoruz. Biz bu ürünümüzün daha iyi tanıtılıp bilinmesini istiyoruz.” diye konuştu.

Paylaş
Önceki İçerikMenteşe’deki Muğla
Sonraki İçerikMuğla Teknopark 4,5 milyon TL destek aldı
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here