Fazıl Say’ın acı günü

– Piyanist Fazıl Say’ın annesi Ayşe Gürgün Say yaşamını yitirdi

Piyanist Fazıl Say’ın annesi Ayşe Gürgün Say, hayatını kaybetti.
Alınan bilgiye göre, Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşamını sürdüren Say, sabah saatlerinde Bitez’deki evinde yaşamını yitirdi.
Bir süredir rahatsızlıkları nedeniyle tedavi gördüğü öğrenilen Ayşe Gürgün Say’ın ölümü, oğlu piyanist Fazıl Say başta olmak üzere, ailesine büyük üzüntü yaşattı.
Say’ın cenazesinin yarın yapılacak cenaze töreni sonrasında, Bitez Mezarlığı’nda toprağa verileceği öğrenildi.

Acı haberi sevenleriyle paylaşan Fazıl Say, “Sevgili annem Ayşe Güngür Say’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyim. Cenazesi, 25 Ağustos 2018 Cumartesi günü, öğle namazının ardından Bodrum Bitez Köy İçi Camii’nden kaldırılacaktır. Sevenlerinin başı sağ olsun.’ açıklamasını yaptı.

“ANNEM HEP HAYATIN GERÇEKLERİNDEN BAHSEDERDİ”

Annesi Ayşe Güngör Say’ı iki gün önce evine Bodrum’daki evine getiren Fazıl Say, bu fotoğrafı paylaşıp altına şunları yazmıştı;

“Annemi ziyaret. Bodrum 21.08.2018. 2 ay hastane yoğun bakım ertesi. Artık evde annem, derinleşen bitkisel hayat boyutunda, nefes alma ve beslenme artık makinelere bağlı, en azından evinde, artık fazla yaşamsal reaksiyonları da kalmadı, ben en azından evinde olmasını daha doğru buluyorum .Bu zor mertebede, bakıcıları ve en yakınları Güler, Halise, Özay ve Meryem’e içtenlikle teşekkürlerimle. Annem hep hayatın gerçeklerinden bahsederdi, doğrudur. Şu günlerde gerçekleri kabullenmesi de zor.”

leave a reply