ANNE VE KIZINDAN BALKAN ŞAMPİYONASINDA 8 MADALYA İKİ TÜRKİYE REKORU

0
33

 İstanbul’da düzenlenen ve 14 ülkeden yaklaşık 500 sporcunun katıldığı Balkan Masterlar Salon Atletizm Şampiyonası’ nda Fatma Özkan Anter (54) ve annesi Fehime Özkan (79) 2 gün içerisinde 8 madalya kazandı. İki Türkiye rekoru kırdı.
Uluslararası Atletizm Federasyonu ve Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından 2-3 Mart tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen Balkan Masterlar Salon Atletizm Şampiyonası’na katılan Bodrumlu Fatma Anter 400m yarışmasında Birinci, 4×200 metre yarışmasında Türk Milli Takımı ile Birinci ., 200 metrede 2. ve 60 metrede 3. oldu. Annesi Fehime Özkan ise 200 metre ,400 metre ve 800 metrede birinci olurken yeni Türkiye rekorlarının da sahibi oldu. Fehime Özkan 60 metrede ise ikinciliği elde etti. Anne kız 8 yarışmada 5 Balkan birinciliği ,2 ikincilik ve 1 3. lük madalyası kazandı.
Fatma Anter yaptığı açıklamada annesi ile birlikte Eylül ayında Romanya’da yapılacak Balkan Şampiyonası ve ardından İtalya’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edeceklerini belirterek “ Annem ile birlikte haftanın 7 günü antrenmanlarımızı aksatmadan sürdürüyoruz. Tek eksiğimiz ne yazıkki Bodrum’da atletizm pisti olmaması, pist antrenmanları için İzmir veya Muğla’ya gitmek zorunda kalıyoruz. Önümüzdeki Balkan ve Avrupa şampiyonalarında da ülkemize madalya kazandırmak için A Yıldızlı formayı en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyorum” dedi.

Paylaş
Önceki İçerikBodrumspor sahasında Ahmet Aras’a tezahürat
Sonraki İçerikMehmet Tosun’dan miting havasında seçim ofisi açılışı
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here