bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Ergun’dan sulama projeleri ile ilgili soru önergesi

Ergun’dan sulama projeleri ile ilgili soru önergesi
dr mehmet aşık

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, Muğla’da sulama projeleri ile ilgili Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından yanıtlanması istemiyle soru önergesi sundu.
Metin Ergun, Türkiye genelinde yaşanan kuraklık, iklim krizinin potansiyel riskleri ve Muğla’da tarımsal sulama alt yapısının hali hazırdaki yetersizliğine dikkat çekti.
İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, soru önergesinde şu ifadeleri kullandı:
“Bakanlığınızın Muğla’ya yönelik tarımsal sulama konusunda yapacağı çalışmalar ehemmiyet arz etmektedir. Zira Muğla’da tarımsal sulamada yaşanan sorunlar ürün deseninin çeşitlendirilememesine, daha yüksek gelir getiren ürünlerin üretilememesine sebep olmaktadır.
Bu doğrultuda, daha önce Muğla ilimizin çeşitli yerlerinde yapılması planlanan 10 gölet ve 5 barajın inşasının henüz tamamlanmamış olması, Muğla için önemli bir kayıptır.
Bu bilgiler ışığında; Bakanlığınızın Muğla’daki tarımsal sulama projeleri ne durumdadır?, Bahsi geçen projelerin gerçekleşme oranları nedir?, Projelerin bugüne kadar bitirilememe nedenleri nelerdir?, Bakanlığınız bahsi geçen projeler için ne kadar harcama yapmıştır?, Bakanlığınız bahsi geçen projeleri hangi tarihlerde bitirmeyi öngörmektedir?”

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ