bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Engin Kaplan açıkladı: www.allkaria.com Kapılarını Açıyor

Uzun yıllardır Bodrum’da ticaret yaparak, ciddi yatırımlar yapan Kaplan İnşaat ve www.allkaria.com’un kurucusu iş insanı Engin Kaplan Bodrum, Muğla, Ege Bölgesi ve ülke geneline önemli katkısı bulunacağına inandığını belirttiği projesi ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Karyalı Pazarlama A.Ş. nin Yönetim Kurulu binasında yaptığı toplantıda allkaria.com ile ilgili açıklamalarda bulunan, ayni zamanda Bodrum Esnaf ve Sanayici İşadamları Derneği (BESİAD) Başkanlığını da sürdüren Engin Kaplan, düzenlediğin basın toplantısında pandemi sürecine girilmesi ile birlikte güvenli, kaliteli ticaret, alışveriş ortamlarının da büyük bir hızla biçim değiştirdiğini belirterek sektöre yeni nefes ve canlılık getirmeyi tüketiciye en hızlı en kaliteli ürünleri en ekonomik koşullarda ulaştırmayı hedeflediklerini söyledi.

 

“Bodrum ve bölgesinde 20 yıldır devam eden bir ticari yapımız mevcut.” diyen Engin Kaplan açıklamasında, “Bu yapı bölgesel olarak distribütörlükler, toptancılıklar içermekte.  Karyalı adıyla bilinen bu yapı bugüne kadar olabildiğince yenilikçi pazarlama yöntemleri ve aldığı sonuçlar ile arkasında başarılı bir ticari geçmiş bırakmış durumdadır. Özellikle belirtmek gerekir ki bunu Bodrum gibi stabil bir ekonomik zemine sahip olmayan bir bölgede başarmıştır. Fakat bildiğiniz gibi iş hayatında siz mevcut şartları en iyi şekilde kullansanız bile bazen genel habitat size bariyerler oluşturur. Sizin dışınızda gelişen dünya mevcut şartları verimsiz hale getirir.  İşler zorlaşmaya başlar. Biz de uzun yıllar işimizi başarılı bir şekilde icra etmemize rağmen bu gerçeklik ile karşı karşıya kaldık” dedi.

www.allakaria.com’u Yarattık

Ekibiyle yeni ve sürdürülebilir bir yapı inşa etmek için kolları sıvadıklarını söyleyen Engin Kaplan, “Yaklaşık dört yıldır süren bir çalışma neticesinde de bugün sizlerle işe başlama heyecanını paylaşacağımız www.allkaria.com iş modelini inşa ettik. Bu süreç çok yeni bilinmeyenlerle karşılaştığımız, yeni bilgi ve donanımlara ihtiyaç duyduğumuz bir dönem oldu. Tüm yazılımını, tasarımını ve sistem dizaynını bünyemizde oluşturduğumuz www.allkaria.com’un inşa sürecinde her departmanımızdan birçok iyi ve yetenekli iş arkadaşımın çok kıymetli emekleri oldu. Onların da emeklerinin karşılığını daha da fazla almasını diliyor ve bu süreçte emeği geçen tüm iş arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi ve şöyle devam etti:

Kaplan allkaria.com’un özellikleri

www.allkaria.com paylaşım ekonomisi adı verilen bir temel üzerine inşa edildi. Bu temel üzerine inşa edilmiş elbette birçok iş modelleri mevcuttur. Fakat paylaşım ekonomisi dijital yapılarla paralel geliştiğinden dijital dünyanın sadece global işler için uygun olduğu yaklaşımı sebebiyle yerel operasyonlar için pek üzerinde durulmamıştır. Oysa yerel yok ise geneli var edemezsiniz.

www.allkaria.com esas olarak belirli bir bölgede kurulmuş bir tedarik, pazarlama ve lojistik yapısıdır. Geleneksel yordamlardan vazgeçmeyen fakat sadeleştiren,  tüm yeni nesil yetenekleri süreçlere dahil eden karma bir yapıdır. Yereldir fakat ulusala da hizmet vermektedir.

Ulusal boyutuyla muadilleri sayılabilecek platformlardan hiçbir farkı olmayan www.allkaria.com asıl olarak yerel pazar ve yerel esnaf boyutuyla fark yaratmaktadır.

Ulusal boyutuyla yarattığı en önemli farkları sıralarsak: 1-Güvenli ürün tedarik, 2-Tek elden kontrol mekanizması, 3-Standardize edilmiş teslimat kalitesi ve süreçleri, 4-Farklı müşteri segmentlerine yönelik terzi işi satın alma ve alışveriş süreçleri sayılabilir

Yerelde ise yerel ekonomi ve esnafı hızlı ve etkili bir tehdite dönüşen dijital rüzgârdan korumaya yönelik bir çözüm önerisi olmasıdır. Bu iş modeli yerel esnafın birbirine rakip değil birbirini güçlendirdiği ve maliyetlerini azalttığı, katma değerini yükselten bir işbirliği fırsatı sunmaktadır.

Bunun yanında yerel firmalara yönelik hazırlanan terzi işi satın alma süreçleri

-Sektörel dinamiklerin bilincinde olan pazarlama ve tedarik süreçleri

-Son kullanıcıya miktar ve tutara bakılmaksızın aynı gün ücretsiz teslimat

-Ürünü yerel işletmelerden alıyor olmak, hem içerik  hem iletişim süreçlerinde sağladığımız güven ortamı

-Bölgesel yaşamın dinamiklerine uygun ürettiğimiz müşteri konforu

-Alışılmışın dışında bir ürün gamını dijital alışveriş ile sağlıyor olmamız

-Yapı malzemelerinden kırtasiye ürünlerine, kedi köpek mamalarına kadar geniş bir ürün yelpazesine bu kadar hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşma fırsatı

-Bu ürünlerin arasında her zaman çok karlı alışveriş fırsatları

-Hızlı iletişim ve çözüm süreçleri

-Teknik destek ve uygulamacı temini

-Alışılmış muadillerinde bulunmayan fiziki olarak ve insan faktörü ile pazarda olmayı sayabiliriz

Geleneksel tüm uygulamaları koruyarak ve geliştirerek, üzerine inşa ettiğimiz dijital ve geleneksel hibrit bir yapı olarak tarif edebileceğimiz allkaria.com’un Bodrum ve bölgesinde satın alma alışkanlıklarını ve konforunu derinden etkileyeceğine inanıyoruz.

 

“Ekonomide Önemli Bir Çözüm Ortağı Olacağız”

Yerel ekonomi ve geleneksel ekonomik yapılar büyük bir dijital rüzgar tehdidi altındadır. Tam bu noktada allkaria.com, esnafın tek başına mücadele edemeyeceği dijital rüzgârdan korunmak hatta o rüzgârla güçlenmek noktasında önemli bir çözüm ortağı olacaktır. Bu durum ticari stratejimizde elbette bir unsur olsa da yaratacağı toplumsal ve yerel ekonomi noktasındaki fayda bizi daha fazla heyecanlandırmaktadır.

allkaria.com’un kapılarını açtığı gün olarak 29 Ekim 2020 tarihini seçtik. 29 Ekim tarihinden başlamak üzere üç gün boyunca gerçek indirimler ve fırsatlar ile sanal pazar yerimizde hem Bodrum hem de aynı anda tüm Türkiye’den olabildiğince çok misafiri ağırlamayı diliyoruz.

Ürün ve içerik noktasında kat etmemiz gereken bir mesafe olduğunu biliyoruz ve bu yönde her geçen gün yeni anlaşmalar ile içeriğimizi zenginleştirmeye devam ediyoruz. allkaria.com’da yer alan ürünlerin fiyat performansını ülke çapında bilinen ölçüm platformlarında kendimiz ölçüyoruz. Fakat sadece fiyata bağlı olmayan bir müşteri ve tedarik ilişkisine odaklandığımızı da belirtmek isterim.

www.allkaria.com’un Bodrum yerel ekonomisine, Bodrum’da yaşayan tüm vatandaşlarımıza ve elbette güzel ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.-“

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ