Elif şiirleriyle hayatımıza +1 Fark Katıyor

Down Sendromlu Elif Güler’in şiir kitabı “Rüzgâr Beni Nereye Sürüklerse…değerli sanatçıların da katkılarıyla ”21 Mart'ta okurla buluşacak

Çocukluğundan beri şiir yazan Down Sendromlu Elif Güler’in şiir kitabı hayalini  gerçekleştiren ebebek, genç kızın hayallerinin peşinden gitmesi için ilk adımı attı. Özgün, Sunay Akın, Haldun Dormen ve Şebnem Özinal gibi değerli sanatçıların da katkılarıyla “Rüzgar Beni Nereye Sürüklerse…” adlı şiir kitabı 21 Mart itibarıyla okurla buluşacak.

Down Sendromlu bireylerin iş yaşamına katılımını destekleyici projeleriyle engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanında, herkesle eşit koşullarda yer alması gayretiyle hareket eden ebebek, şimdi ise Down Sendromlu bir mağaza çalışanının hayallerini gerçekleştiriyor. Marka, Bodrum Midtown AVM ebebek mağazasında çalışan Elif Güler’in kaleme aldığı şiirleri bir kitap haline getirerek Down Sendromlu bireylerin hayallerine ilham olacak.

Şiir yazmanın kendisi için terapi anlamına geldiğini belirten Elif Güler, “Şiir yazarken sanki karşımda biri var ve onunla dertleşiyormuşum gibi hissediyorum. Yüzlerce şiirim var. Down Sendromlu tüm gençlere umut olmak ve hayallerinin peşinden koşmalarını söylemek istiyorum. Bir engellinin neler yapabileceğini herkese göstermiş olacağım” dedi.
Genel Müdürlük ve mağazalarında toplam 10 Down Sendromlu gence iş yaşamının kapılarını aralayan ebebek, benzer çalışmaları en üst seviyede sorumluluk bilinciyle devam ettirmeyi planlıyor.

leave a reply

Reendex

Must see news