bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

EKİMDE DENİZDE ŞÖLEN VAR

EKİMDE DENİZDE ŞÖLEN VAR
pisisoft

BODRUM CUP’IN 30. YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE YAPILACAK PROGRAM AÇIKLANDI

İstanbul-Bodrum Etabı İçin Yoğun Bir Talep Var

Süleyman Uysal, “Bodrum Cup ile Dünya’daki 29 Milyon İnsana Ulaştık” Dedi

Bodrumlu denizciler, tekne üreticileri, mavi tur operatörleri, turizmcilerin katıldığı toplantıda 30. yılını kutlayacak olan Bodrum Cup’la ilgili, yeni yılda yapılacak programı açıkladı.

Bodrum Cup’ın kurucusu ve ERA Yelken kulubünün Başkanı olan  Erman Aras’ın kısa konuşmasıyla başlayan toplantıya ilgi büyüktü.  “ 30 Yıl içinde çok şeylere imza attık.” diyen Erman Aras, “Bu arada BAYK ekibi daha da gençleşti. Ana organizasyonumuz Bodrum Cup’ı nice 30 yıllara görütebilmek için kadroyu gençleştirelim dedik. Kendini geliştirmek isteyen herkese  kapımızı açık tuttuk. Bunun örneği Süleyman Uysal’dır” dedi ve sözü Bodrum Cup Organizasyon Başkanı Süleyman Uysal’a verdi.

Geçmiş başarılı 30 yılın bir hikayesi olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Süleyman Uysal, “Bodrum Cup’a katılan 150 teknik var. Bu 1500 kişi denizde demektir. Bu yarışlarla insanların denize özendiriyoruz. Hedef Mavi yolculuk. Ancak bunlar için çok büyük emek harcıyoruz.” dedi ve şöyle devam etti:

“-Aslında bu yarışlarla bölgemizi ve sektörümüzü tanıtıyoruz. Bunun için para harcamıyoruz. Zaten bunun için verilen herhangi bir bütçe yok. Hiç para harcamadan yarışlarımızı geçen yıl 29 milyon kişiye ulaştırmışız. Özellikle Avrupadan büyük ilgi görüyoruz.-“

Devletten ve Sivil Toplum Kuruluşlarından herhangi bir yardım ve destek almadan Bodrum’u Dünya’ya tanıtmak için güzel ama yorucu bir uğraş verdiklerini söyleyen Bodrum Cup Organizasyon Başkanı Süleyman Uysal, “Yaptığımız yarışlar ulusal gazetelerde yer almıyor. Ancak internet üzerinden heryere ulaşıyoruz. Ancak geçen yıl yaptığımız Koyuma Dokunma Kampanyası 6 televizyondaki ana haberlere girdi. demekki istenirse oluyormuş.” diye konuştu.

İstanbul-Bodrum Yarışı

30. yıl nedeniyle bu yıl 10-11 Ekim tarihlerinde Bodrum’dan teknelerle İstanbul’a gidileceğini duyuran Süleyman Uysal, “İmkanlar dahilinde yolda harcanacak yakıt harcamasını karşılamaya çalışacağız. Teknelerimizi bağlayacağımız yerlerle ilgili organizasyonlar yapıldı. 12 Ekim’de İstanbul – İstanbul yarışı gerçekleşecek. 13 Ekim’de İstanbul Boğaz’ın da kortej düzenlenecek. Bu arada İstanbul köprüsünün altında fotoğraf çektirilecek. 14 Ekimde ise Bodrum’da ürettiğimiz teknelerimizi görücüye çıkaracağız. 15 Ekim’de de İstanbul-Bodrum Yelken yarışı başlayacak. 22 Ekim’de Yalıkavak’a gelinecek, burada İstanbul’dan gelenlerle birlikte 30. yıl şöleni başlayacak. 2 gün 2 gece sürecek olan festival havasında geçecek olan şölenimiz için 250 kişilik bir hazırlık yapıyoruz.” dedi.

İstanbul-Bodrum yarışı için 17 yelkenli tekne sahibinin müracaat ettiğini söyleyen Süleyman Uysal, “Bu yarışlarda 4 kazanımımız var. Biri Magazin, Bodrum’u dünyaya tanıtıyoruz. 2. si Ticaret yapıyoruz, ürettiğimiz teknelerimizi satıyoruz. Bodrum ekonomisini canlandırıyoruz. En önemlisi denizcilik camiasının buluşacağı bu yarışlarda teknelerimizi görücüye çıkartacağız.” diye konuştu.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ