bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Ebeveynler sınava girdi, çocuklar bekledi

Ebeveynler sınava girdi, çocuklar bekledi
REKLAM ALANI

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Ben Değerliyim” projesi ile çocuk eğitiminde farkındalığı artırmak amaçlandı.

Projede önce öğrenci ve öğrenci velilerinden Doğan Cüceloğlu‘nun “Geliştiren Anne-Baba” kitabının okunması istendi.  Ardından ebeveynler 8 Nisan Pazartesi tarihinde aynı kitaptan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanmış ve yürütülmüş 50 soruluk bir sınava tabi tutuldu.

Bodrum’da bulunan Anaokulu, İlköğretim ve Lise seviyesinde resmi/özel okul ve kurumlardaki öğrenci velilerine açık olan yarışma başvuruları 7 Mart’ta sonlanmıştı.

Sınav merkezi olarak belirlenen 11 okulda eş zamanlı olarak yürütülen sınavın sonuçları ile yarışmanın kazananları da önümüzdeki günlerde belli olacak.

Öğrencilerin anne, babalarının rolünü üstlenip ebeveynlerin sınavlarının bitmesini okul bahçesinde beklemeleri sıcak ve sempatik görüntülere sahne oldu.

Sınav merkezlerine ziyaretlerde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü  Emin Geçin ve projeden sorumlu Şube Müdürü Mesut Topalaoğlu sınava katılan velilerden gelen olumlu dönüşlerin kendilerini mutlu ettiklerini ifade ederek Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ellerinden gelenin en iyisini yapmaya gayret ettiklerini, bu projede kendilerine destek olan ve kendi evlatlarına iyi birer rol model olmaya çalışan Anne ve Babaları canı gönülden kutladıklarını söyledi.

İlçe milli eğitim müdürlüğü tarafından yarışmanın sonucunun 22 Nisan tarihine kadar açıklanacağı bilgisi verildi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ