bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Dünya Rekoru Kıran Türk 6. aşısını Bodrum’da Oldu

Dünya Rekoru Kıran Türk 6. aşısını Bodrum’da Oldu
bodrumolay

2 kez Almanya’da, 4 kez Türkiye’de aşı olan Erkan Mısırlı, “Benim aklım hep BioNTech aşısındaydı. Aşı olup Türkiye’ye gelince burada BioNTech aşısı çıktı, onu da geçen ağustos ayında oldum etti 5. Şimdi de Türkiye’de imkan çıkınca BioNTech’in ikinci doz aşısını oldum. Bunun birlikte etti 6. Biraz aşı kokteyli gibi oldu, fakat koruyucu etkisine güveniyorum. Sanırım artık her yıl düzenli olduğum grip aşısına gerek kalmadı.” dedi

Almanya’dan emekli olduktan sonra Türkiye’ye yerleşen Erkan Mısırlı, 6’ncı aşısını oldu. 6 doz aşıda da hiçbir yan etkisini görmediğini belirten Mısırlı, “Sağlıklı bir yaşam için herkese aşı olmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

Daha önce 5 kez koronavirüs aşısı olan 68 yaşındaki gurbetçi Erkan Mısırlı, 6’ncı aşısını Bodrum Akyarlar Sağlık Ocağı’nda vurularak dünyada 6 kez aşı olan tek insan oldu.
Hürriyet gazetesi Avrupa sayısında yayınlanan habere göre; Mısırlı, neden bu kadar çok aşı olduğunu ise şöyle anlattı: “Türkiye’de bu yılın şubat ve nisan aylarında iki kez Çin aşısı oldum. Ancak bu aşı Avrupa’da kabul edilmiyor. Almanya’ya giderken test yaptırmak zorunlu. İlk zamanlar Türkiye’de BioNTech olmadığı için Almanya’ya giderek orada aşı olmaya karar verdim. Orada tercih hakkı olmadığı için AstraZeneca aşısı yaptılar. 2 ay sonrasına ikinci aşı randevusu verdiler. Vakti gelince Almanya’daki ikinci aşı randevusuna giderek toplamda 4’üncü koronavirüs aşısını oldum. O gün BioNTech yok diye Moderna aşısı yaptılar. Ama benim aklım hep BioNTech aşısındaydı. Aşı olup Türkiye’ye gelince burada BioNTech aşısı çıktı, onu da geçen ağustos ayında oldum etti 5. Şimdi de Türkiye’de imkan çıkınca BioNTech’in ikinci doz aşısını oldum. Bunun birlikte etti 6. Biraz aşı kokteyli gibi oldu, fakat koruyucu etkisine güveniyorum. Sanırım artık her yıl düzenli olduğum grip aşısına gerek kalmadı.” dedi.
Almanya’dan emekli olup Türkiye’de yaşayan, çifte vatandaş Mısırlı, torunlarını görmek için çok sık Almanya’ya gidip geldiğini söyledi. Bir dönem Almanya’da Hürriyet gazetesinde de muhabirlik yapan Erkan Mısırlı, “Aşılar için hiçbir ücret ödemedim” dedi. Türkiye’de 4 Almanya’da 2 aşı olarak dünya rekoru kıran Erkan Mısırlı, elindeki aşı sertifikalarını gösterdi.
Erkan Mısırlı’dan önce Brezilya’da 5 kez aşı olan bir kişi daha önce rekorunu elinde tutuyordu. Brezilyalı, “Bu kadar imkânı nasıl buldu” denilerek gündem olmuştu.

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ