bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Doğayı koruyan yerel üretim ile Turizm elele

pisisoft

Travel Foundation MİTSO’ya doğayı koruyup yerli üreticiyi destekleyen kalkınmayı önerdi. Teklif yerli üretimi en kısa sürede turizm işletmelerine iletmeyi amaçlıyor.

Birçok ülkede sürdürülebilir üretim ve turizm tedarik zinciri oluşturarak yöre üreticilerinin de katılımıyla farklı bir turizm seçeneği ortaya koyan The Travel Foundation MİTSO’yu ziyaret ederek Milas’ın da projeye katılmasını önerdi.

Projenin doğayı ve çevreyi koruyarak yapılacak üretimin en kısa sürede ve en kısa yoldan turizm  işletmelerine iletilmesini amaçlıyor. The Travel Foundation Türkiye programı proje koordinatörü Şemsi Toprak, Milas’ın da zeytin, zeytinyağı ve bal ürünleriyle projede yer alabileceğini ifade etti. Toprak dünyada yerel üreticilerin doğayı ve çevreyi koruyarak yapacakları üretim ile turizmi buluşturmayı amaçlayan The Travel Foundation projesine MİTSO’nun da katılması talep attı.

Kurucuları arasında Hollanda Seyahat Acenteleri ve Tur Operatörleri Birliği ve Seyahat Vakfı’nın olduğu The Travel Foundation projesi Türkiye Proje koordinatörü Şemsi Toprak MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ziyaret ederek proje hakkında açıklamalarda bulundu.

Şemsi Toprak projenin şu anda pek çok ülkede uygulamada olduğunu, proje kapsamında yerel üretimin doğayı ve çevreyi koruyarak en kısa yoldan en kısa sürede turizme kazandırılmasının amaçladığını anlattı.

Proje kapsamında Fethiye’de de deniz turizmi ve tarımsal üretim konusunda çalışmalar yaptıklarını belirten Toprak  Proje kapsamında Fethiye yöresindeki yaş meyve ve sebze üreticilerinin ürünlerini bu proje kapsamında Turizm işletmelerine ulaştırıldığını anlattı.

Toprak geçtiğimiz yıl bu kapsamda Fethiyeli taze meyve ve sebze üreticilerinin 1 milyon 500 bin dolarlık bir kazanç elde ettiğini de vurguladı.

Milas da zeytin, zeytinyağı ve bal ve hatta taze meyve ve sebze üretimiyle bu projede yer alabileceğini ifade eden Toprak “işbirliği yaparak böyle bir sistemi uygulayabilirsek hem doğayı ve çevreyi koruyarak tarımsal üretimi geliştirebiliriz, hem de bu üretimi turizm faaliyeti ile buluşturabiliriz” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek
projeyi Odanın yönetim kurulu ve meclisinde değerlendireceklerini söyledi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ