DOĞA KOLEJİ BODRUM KAMPÜSÜ EĞİTİME BAŞLADI

Doğa Koleji’nin Bodrum Kampüsü, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında açılarak öğrencileri ile buluştu. Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, Bodrum kampüsüne olan ilgiden oldukça memnun olduklarını belirterek, “Bodrumlu öğrencilerin akademik başarı rüzgarı, Bodrum Kampüsümüzden esecek” dedi.
Türkiye’nin eğitim sektörüne yön veren Doğa Koleji, 124 kampüsü 82 bin öğrencisi ile yeni eğitim-öğretim dönemine “merhaba” diyerek, Bodrum kampüsünü açtı.
Yeni eğitim-öğretim dönemi zilinin çalması ile Doğa Koleji Bodrum Kampüsünde ilk ders verilmeye başlandı. Eğitim-öğretim döneminin ilk gününde kampüs açılışına katılan Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle ve Bodrum Belediye Başkan Vekili Dursun Göktürk, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin ve konuklar kampüs açılış kurdelesini hep birlikte kesti. Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle,  okulun öğrencilere, velilere, tüm Bodrumlulara hayırlı olmasını diledi. Bodrum’da olmaktan mutlu olduklarını dile getiren Lüle, “Bodrumlu öğrencilerimizle buluşmanın heyecanı içerisindeyiz” dedi. Lüle, Bodrumlu öğrencilerin başarı rüzgarlarının bundan sonra Doğa’dan eseceğini kaydetti. Lüle, yeni açtıkları Fen ve Teknoloji Liseleri ile beraber Nevşehir, Ağrı, İzmir Buca,  Bingöl, Mardin, Kahramanmaraş  gibi illerde de yeni okullar  açtıklarını dile getirdi.  Lüle, “kampüs sayımızı arttırmaya devam edeceğiz” diyerek 45 milyon yatırım yaptıklarını söyledi.
Büyük bir şölenle açılan kampüs açılışına katılan Bodrum Belediye Başkan Vekili Dursun Göktürk, “Doğa Koleji Bodrum’a önemli bir katma değer katarak Bodrum’un marka değerini arttırmıştır. Öğrencilerimize ve şehrimize yaptıkları bu katkı bizim için önemli ve büyüktür. Tüm Doğa ailesine Bodrumlular adına teşekküre ediyorum” dedi.
Açılışa katılan bir diğer önemli isim Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin ise  Doğa Koleji’nin Bodrum’a önemli bir vizyon katacağını belirterek,   “çocuklarımızı kaliteli eğitim imkanı ile buluşturan Doğa Koleji’ne teşekkür ediyorum” dedi.  Konuklar açılış sonrası okulu gezerek, Bodrum kampüsünü yakından inceledi. Açılışa katılan konuklar okulu gezerek, Bodrum kampüsünü yakından inceleme fırsatı buldu ve öğrencilerle derse girdi.
Lüle, Doğa Koleji’nin eğitimde fark yaratan konseptlerini, kaliteli eğitimin nasıl olması gerektiğini  ve Doğa Kolej’inde neler yapıldığı ile ilgili bilgiler paylaşmayı da ihmal etmeyerek,  Bodrum Doğa Koleji ile ilgili hedeflerini dile getirdi. Mutlu çocuk öğrenir, öğrenen birey üretir felsefesi ile öğrencilerini yetiştirdiklerini belirten Lüle, öğrencilerin mutlu ve üreten bireyler olması için çok çalıştıklarını söyledi.
Bodrumlu Öğrenciler Doğa’nın Eğitimde Fark Yaratan Konseptleri İle Tanışacak
Doğa Koleji Bodrum Kampüsünde,  öğrenciler, küçük yaşta aldıkları İngilizce eğitimi, lisede Doğa’ya özgü t-MBA modeli, kodlama ve  robotik dersleri ile geleceğin liderleri olarak yetişecek.  Akademik alandaki başarıları, Doğa’ya özgü geliştirilen eğitim modelleri, yabancı dil eğitimi, 3S’i (sanat, spor, sosyal faaliyet), alanında başarılı akademik kadrosu, kendi eğitim materyallerini oluşturması gibi birçok özelliği Doğa Koleji’nin tercih edilme sebeplerinin başında geliyor. Bodrumlu öğrenciler, Doğa’nın fark yaratan eğitim metotları ile geleceğe doğru bir şekilde hazırlanacak. Akademik kadrosuna oldukça güvenen Lüle, “başarıya giden yolda hep birlikte tüm özverimizle çalışıyoruz” dedi.
“Geleneksele Sahip Çıkarak Yeniliği Yakalıyoruz”
Lüle, aynı zamanda milli değerlerimizi unutmadan geleneksele sahip çıkarak, yeniliği yakalamayı başardıklarını da  dile getirdi. Kodlama ve robotik derslerini de de bu amaçla verdiklerini vurgulayan Lüle,  Milli Eğitim müfredatına uyarak Doğa’ya özgü t-MBA modeli ile de geleceğin liderlerini erken yaşta yetiştirdiklerini söyledi.
Doğa Koleji kendine özgü geliştirdiği eğitim metotları ve fark yaratan konseptleri ile Bodrumlu  öğrencilerin akademik başarısını arttıracak. Okullarda modern eğitim tekniklerini kullanarak yenilikleri takip eden, ufku geniş, özgüveni sağlam ve yaratıcı düşünen bireyler yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten Lüle, “Ülkesine ve değerlerine bağlı, sorgulayan, donanımlı liderler yetiştirmeye devam edeceğiz” dedi.

—————
Doğa Koleji Bodrum Kampüsü
21.500 m2 kapalı alana yapılan Doğa Koleji Bodrum Kampüsünde , 4 adet okul öncesi eğitim dersliği, 14 adet ilkokul dersliği, 16 adet ortaokul dersliği, 16 adet lise dersliği ve 5 adet Fen ve Teknoloji lisesi dersliği olmak üzere toplam 55 derslik bulunmaktadır.
Kampüste, 525,00 m2 ve 217,30 m2 alana ve 6,15 m yüksekliğe sahip iki adet spor salonu yer alıyor. 740 kişi oturum alanına sahip konferans salonu ile beraber, yarı olimpik yüzme havuzu ve  buz pisti de bulunmaktadır.
Kampüs, Kimya Laboratuvarı, Fizik Laboratuvarı, Biyoloji-Genetik Laboratuvarı, Fen Laboratuvarı, İlkokul Müzik Dersliği, İlkokul Görsel Sanatlar Dersliği, Ortaokul Görsel Sanatlar Dersliği, Ortaokul Bilişim Teknolojileri Ve Yazılım Dersliği, Ortaokul Teknoloji Ve Tasarım Dersliği, Kinekt Atölyesi 3D Atölyesi, Model Uçak atölyesine sahiptir.
Ekoloji Atölyesi, Matematik Ve Akıl Oyunları Atölyesi, Lego Atölyesi
Mühendislik Atölyesiyle ise Bodrum’un yeni mucitlerini Türkiye’ye tanıtmak amaçlanmıştır.

leave a reply