bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Didim’i Bodrum Diye Pazarlıyorlar!

Didim’i Bodrum Diye Pazarlıyorlar!
allkaria

Bodrum’da görev yapan basın mensupları ile bir araya gelen Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) Genel Sekreteri Serkan Ceylan, önemli açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz Cuma günü Gazetecilerle bir araya gelen ve Bodrum markasının önemine dikkat çeken Serkan Ceylan, yurtdışındaki turizm operatörlerinin yayınladıkları buroşürlerde Aydın’ın Didim ilçesini Bodrum diye pazarladıklarını söyledi.

Vakfın Cevat Şakir İş Merkezi’ndeki binasında basın mensupları ile bir araya gelen (Botav) Genel Sekreteri Serkan Ceylan , “Bu şirketlere hatayı yazı ile bildirdik. Hollanda’daki fuarda kendileriyle karşılaştık. Yayınlanacak ilk katalogta hatayı düzeltecekletini bildirdiler. Yeni dönemde BOTAV’ın daha önceden planladığı yurtdışı fuar takvimi çerçevesinde önemli turizm fuarlarına katılımlarımız devam ediyor. Yapılan tüm tanıtımlarda özellikle o bölgedeki pazar paylarımızı, o ülkedeki müşteri profilinin Bodrum turizmine yansımalarını, bu bilgileri toplamaya çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemde oluşturacağımız 2023 ve 2025 tanıtım stratejisi çerçevesinde gözlemlerimizi ve o piyasadaki profesyonellerden aldığımız verileri derleyerek muhtemelen Nisan ya da Mayıs ayı içerisinde bütün STK’larla paylaşacağımız ve birlikte geliştireceğimiz turizm stratejik planını oluşturacağız. Bunun haricinde birebir destinasyon bazlı çalışmalarımız da devam ediyor.”

Yurt dışından Bodrum’a charter seferlerinin başlatılması ile ilgili çalışmalarının olduğunu dile getiren Serkan Ceylan, “Şu anda turizmin en önemli ayağı ulaşım. Uçuş ayağı olmadan turizm pazarındaki yerimizi geliştirmemiz mümkün değil. Kış döneminde Bodrum ekonomisi ve turizm ekonomisinin canlanması için 2021 ve 2022 dönemlerinde Yurtdışından, özellikle İngiltereden Bodrum’a charter seferlerinin başlatılması ile ilgili geniş katılımlı bir altyapı kurmayı düşünüyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımızı önümüzdeki dönemde kamuoyu ile paylaşacağız” diye konuştu.

DIŞ HATLAR TERMİNALİNİN KIŞ DÖNEMİNDE DE AÇILMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Milas-Bodrum Havalimanı dış hatlar terminalinin kış döneminde kapalı olması hakkında da konuşan Serkan Ceylan, “Daha önce yapılan ancak bitirilmeyen Pist inşaatı start aldı. Büyük uçaklar bu Yüzden Bodrum’a uçmuyordu. İnşaat için ihake gerçekleşti. Yakında inşaat tekrar başlayacak. Dış hatlar terminalimizin kış döneminde kapalı olması ve yurtdışından gelen uçuşların dış hatlar terminalinden yapılamıyor olması şu anda bizim üzerinde en çok durduğumuz konu. İnşallah yurtdışı uçuşlarının biraz daha gündeme gelmesiyle önümüzdeki kış döneminde yaklaşık 15-16 yıldır kapalı olan dış hatlar terminalini aktif hale getrmiş olacağız” dedi.

DİDİM’İ BODRUM DİYE PAZARLIYORLAR

Aydın’ın Didim İlçesinin kimi tur şirketlerince Bodrum adıyla pazarlandığını dile getiren BOTAV Genel Sekreteri Serkan Ceylan, şunları ifade etti:

“Yurtdışından Milas- Bodrum Havalimanı’na gelen inişlerde Didim’e olan mesafesinden dolayı, Bodrum Havalimanı adıyla Bodrum olarak pazarlanıyor. Bu özellikle yabancı ajanslarda çok sık karşılaştığımız bir durum. Bodrum markasının büyüklüğünün doğru bir şekilde yansıtılabilmesi için yabancı operatörlerle görüşmelerimiz devam ediyor. Bundan sonraki dönemde mutlaka Bodrum markasının diğer markalarla karşılaştırılmaması için girişimlerimiz devam edecek. Onlar da zaten bunu fark ettiler.
Bodrum’dan Mozole parçalarının götürüldüğü British Museum ile ilgili de çalışmalarının olduğunu ifade eden Ceylan, sözlerine şöyle devam etti:

“Başkanımız Ahmet Aras’la birlikte yaptığımız Londra ziyaretinde Bodrum adının British Museum’da yeterince gösterilmediğini, parçalarının Bodrum’dan götürüldüğünün yeterince vurgulanmadığını öğrendik. Bununla ilgili British Museum nezdinde Bodrum’un daha net bir şekilde, Halikarnassos’un şu andaki karşılığının Bodrum olduğunun net bir şekilde belirtilmesi ile ilgili bir talebimiz oldu. Başvurumuzu resmi olarak önümüzdeki dönemde yapacağız. Şu anda hazırlıkları devam ediyor. İnşallah bunu kabul ettirebilirsek gerçekten Mozole’den çıkan parçaların Bodrum’a ait olduğunu anlatarak orada Bodrum’un tanıtımına katkıda bulunacağımızı düşünüyorum” dedi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ