bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Dibeklihan’da Erol Manisalı Söyleşisi…

allkaria

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde 15 Ağustos 2019 Perşembe günü saat 21:00’da Erol Manisalı ile söyleşi ve son kitabı “Siyasal İslam, Batıcılık ve Batılılık Kıskacında Türkiye” kitap imza günü gerçekleşecek.
Orhan Kemal Meydanı’nda gerçekleşecek olan söyleşide Erol Manisalı, katılımcılara “ Siyasal İslam, Batıcılık ve Batılılık Üçgeninde Türkiye” konusuyla ilgili kitabında yer alan birçok konuya ve güncel konulardan analizlere değinecek. Kitap tanıtım yazısında da özetlediği gibi Akademisyen Prof. Dr. Erol Manisalı “Kısa yazılar halinde, ‘Batılılık- Batıcılık çelişkileri’ ve özellikle bu çelişkinin siyasal İslam’a nasıl yardımcı olduğu işlendi.
Bireyin yararı ve mutluluğu ile kamusal yarar arasındaki çatışmalar, ‘çıkarlar, din, kültür ve emperyalizm bağlamında’ ele alındı. Birey-toplum etkileşimiyle katılımcı demokrasi bağları incelendi. Kimi güncel olaylara da kitapta yer verdim.
Küçük yaşlardan beri koyu bir ‘çevreci’ olduğum için, ‘bireysel çıkar-kamusal yarar bağlamında’ bu konuya da girdim. Son 15 yıldır yaşam tarzımızdaki değişikliğin yalnız demokrasiye değil ‘insanlığa ve çevreye de nasıl zarar verdiğini’ anlatmaya çalıştım. Özellikle de kamusal yararın yok edilmesi açısından…”sözleriyle özetliyor.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ