Dibeklihan’a Konuk Oldular

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü 2 kadın yazarı ağırladı. Nuran Yüksel ve Ayser Özbulut geçtiğimiz perşembe akşamı kitapseverlerle bir araya geldi.

 

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü 2 kadın yazarı ağırladı. Nuran Yüksel ve Ayser Özbulut geçtiğimiz perşembe akşamı kitapseverlerle bir araya geldi.

3K Söyleşileri ile daha önce Muğla’nın Bodrum, Menteşe ve Yatağan ilçelerinde okuyucuları ile bir araya gelen yazarlar, geçtiğimiz perşembe akşamı Dibeklihan Kültür Sanat Köyünde konukları ile bir araya geldi ve söyleşi sonrası kitaplarını da imzaladılar.
Nuran Yüksel “Yürüyüşümden İzler”,  Ayser Özbululut “Boğazımdaki Yumrular” ve “Yüzlerce Ben“ isimli kitapları ile yarımadadaki bir çok organizasyonla bir araya geldikleri sohbet toplantılarını önemsediklerini belirtiler. Nuran Yüksel söyleşi günü ile ilgili olarak “Yaşamda ve siyasette umudun yolundan, kadından kitaplardan ve konuklardan bahsettim, Umuttan vazgeçmememiz gerektiğine inanıyorum, Bodrum halkını umutlarıma eşlik etmeye davet ediyorum. Her şey çok güzel olacak diye yürüdüğümüz yolda barışı, sevgiyi beraberce çoğaltmak isteyen tüm aydınlık yüzlü dostları burada, Dibeklihan’da görmekten büyük mutluluk duydum.” dedi.
Dibeklihan ekibine ve
“Söyleşimize katılan tüm dostlara sonsuz teşekkür.” diyen “Boğazımdaki Yumrular” ve “Yüzlerce Ben“ isimli kitapların yazarı Ayser Özbululut, konuşmasını dinleyicileri ile sohbet ederek yaptı ve kitaplarını anlatırken, “Beklenmedik zamanda kapısını çalan aşka yürürken, önüne yepyeni bir yaşamın gerçeği de çıkar Elif’in: Gelecek vadeden, ilkeli, vatansever bir subay ile yaptığı evlilikle değişen hayatı, onu büyütüp olgunlaştırır. Kahramanımızın yaşadıklarını okurken hepimizi derinden etkileyecek bir öyküyle yüzleşeceğiz. Zaman zaman gözlerinizin dolmasına, bazen de içinizin endişe ile titremesine sebep olacak. Ateş hattında gencecik bir kadın, babaya hasret büyüyen bir evlat ve önceliği hep “Vatan” olan başarılı, gözüpek bir subayın Kütahya”da başlayıp, Iğdır, Ankara, Hakkari”de sürüp, Bodrum”da sonlanan aşk hikâyesi… “Oysa durum asla göründüğü gibi değildi. Yüreğim parçalanmış, hasretim doruklara ulaşmış, boğazım yutkunmaktan nasır bağlamış, korkularım bütün ruhumu teslim almış içi boş bir bedende yaşıyordum…” Bazı aşklar vardır, anlatılır ama yazılamaz.” dedi.

leave a reply