bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Dibeklihan Sezonu 3 Sergiyle Açtı

Dibeklihan Sezonu 3 Sergiyle Açtı
allkaria

Bodrum Yakaköy Mahallesi’ndeki Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleşen sergi açılışları ile yine değerli sanatçıları ve sanatseverleri bir araya getirdi. 2019 yılında oldukça yoğun bir kültür sanat programına ev sahipliği yapacak olan Dibeklihan’da ilk gongu merhum Cenap Tezer adına emekli Arkeolog Alpay Pasinli, Uluç Tezer ile birlikte çaldı.
Üç ayrı sergiye ev sahipliği yapan Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, 18 Mayıs 2019 Cumartesi günü akşam üstü Orhan Kemal Meydanı’nda gerçekleşen açılış töreniyle sergi salonlarının kapılarını ziyaretçilerine açtı.
Orhan Kemal Meydanı’nda gerçekleşen törenin açılış konuşmasını Kültür Köyünün PR Sorumlusu Zehra Kayataş yaptı. Kayataş, ilk olarak 3 sergiye ev sahipliği yapacaklarını belirterek “Sergilerde eserleri yer alan sanatçılardan 10 Mayıs 2019 tarihinde açılışı yapılan 120 elementin resimlemelerinden oluşan Dmitry Mendelev Periyodik Takvimi ve 19 Mayıs 1919 Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 100.Yıl Sergisi’yle TED Bodrum Koleji Ortaokul ve Lise Öğrencileri’nin Karma Sergisi Yıldız Kenter Sanat Galerisi’nde, rüyalarından yola çıkarak bir buçuk yılda tamamladığı foto manipülasyon tekniğini kullanan, “Rüyalarımın Ötesinde” temalı eserleriyle Türkiye’de ilk fotoğraf sergisini gerçekleştiren genç yeteneklerden Melis Manav Erdinç Bakla Sanat Galerisinde, resim, heykel, fotoğraf, baskı resim, seramik disiplinlerinden oluşan Dibeklihan Koleksiyon Sergisi, İ.Hakkı Tonguç Sanat Galerisi’nde, yer alacak.” dedi.
Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde eserleriyle yer alan TED Bodrum Koleji Ortaokul ve Lise Öğrencileri, Melis Manav ve Dibeklihan Koleksiyon Sergileri 07 Haziran 2019 tarihine kadar, bulundukları galerilerde izlenebilecek.
Dibeklihan Koleksiyon Sergisinin de önemine değinen Zehra Kayataş, “Neden önemli koleksiyon sergisi Dibeklihan’ın kurucuları ve yöneticileri misyonlarına uygun şekilde bu koleksiyonu da canlı tutarak geçmiş yıllardaki sergilerde birikimlerini yeniden güncel şekilde bizlerle paylaşıyor. Böylece hem sanatçıyı hem de eseri ön plana çıkartmayı amaçlıyor. Koleksiyondan 32 eser yer alıyor bu sergide.” diye konuştu.
Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde mayıs ayında gerçekleşecek olan sergiler, pazartesi günü hariç her gün 10:00 – 20:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ