bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

DERS ALINACAK HAREKET

REKLAM ALANI

BODRUM’DA ilkokul ve ortaokul öğrencisi toplam 12 kişiden oluşan Zortul (Kuş sürüsü) Çevre Grubu, 3 yıldır hafta sonları Yalıkavak Koyları’nı temizliyor.

Temizlik sırasında çevreyi kirletenlere mesaj da veren küçük çevreciler, “Yiyin, için, gezin, tatil yapın ama lütfen yaşadığımız çevreyi kirletmeyin” uyarısında bulunuyor.

Üzerinde “Küçükler iş başında”, “Büyüklerden hayır yok”, “Zortuldur Adımız Doğadır Aşkımız”, “Herkes Evinin Önünü Temizlese Dünya Tertemiz Olur” yazılı dövizler taşıyan çocuklar, yakınlarının da destekleri ile topladıkları çöpleri traktörlerle katı atık depolama alanına gönderiyor.

Koy koy gezerek, çevreyi temizlediklerini pırıl pırıl yaptıklarını belirten 11 yaşındaki Eftelya Demir “Üç dört yıl önce ailemiz ve arkadaşlarımızla pikniğe gittiğimiz koyda aşırı atık vardı. O gün piknik yapma isteğimiz olmadı ve hemen temizliğe başladık. Şimdi her hafta bir koya giderek 12 arkadaşımız ve bize rehber olan büyüklerimizle önce saatler süren temizlik yapıyoruz, ardından piknik yapıp eğleniyoruz. 3 yıldır yaptığımız bu çevre temizliğini her mahallenin kendi çocukları bizim gibi hafta sonlarında yaparak bir sosyal duyarlılık oluşturabilirler. Böylece çevremiz, pırıl pırıl olur. Ama en önemlisi buraya piknik yapmaya gelenler, lütfen atıklarını bırakıp gitmesinler” dedi.

Yer: Bodrum... Türkiye onlardan ders alsın
Yer: Bodrum... Türkiye onlardan ders alsın
Yer: Bodrum... Türkiye onlardan ders alsın
Yer: Bodrum... Türkiye onlardan ders alsın

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ