bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Dereköyde Makilik Alanda Yangın Başladı

Uçakların Erken Müdahalesi Yangını Söndürdü

Bodrum’un Dereköy ile Gümüşlük Mahalleleri arasındaki Tırman Tepesi’ndeki makilik alanda saat 14,45 sıralarında çıkan yangın rüzgarın etkisi ile hızla büyüyor. Yangının Dereköy ve Peksimet Köyü’ne doğru ilerlediği, polis ve jandarmanın güvenlik önlemi almaya başladığı belirtildi. Şu anda bir helikopter iki uçak yangına müdahale etmeye başladı.

Bodrum’un Dereköy ile Gümüşlük Mahalleleri arasındaki Tırman Tepesi yamaçlarında bugün saat 14,45 sıralarında makilik alanda çıkan yangın, şiddetli rüzgarın etkisi ile hızla yayıldı. Alevlerin Dereköy, Gümüşlük ve Peksimet köylerine etkilemesi üzerine Muğla Büyükşehir Belediyesi ve orman arazözlerinin müdahale ettiği yangına vatandaşlarda ellerinde çalı çırpı ve küreklerle söndürmeye çalıştı.

Polis ve jandarmanın güvenlik önlemi aldığı yangın makilik alanda ilerlerken bölgedeki iş makinaları ile traktörler ve su kamyonlarının yangın mahalline yönlendirildiği belirtildi.

Bodrum Dereköy’de makilik alanda başlayan yangına, tepede olduğu için müdahale edilemiyor. Evlere yakın olan yangın müdehale edilmezse tehlike yaratabilir. Görgü şahitlerinin iadesine göre alevler, rüzgarın da etkisiyle Gümüşlük Peksimet tarafına yayıldığı ve büyüyor

Yangının çıktığı alanda Rüzgar Enerjili Türbin Sistemleri bulunuyor.

Olay yerine giden Bodrum Belediyesi İtfaiye ekipleri, orman yangın söndürme ekipleri ve  911 kurtarma ekibi şu anda olay yerinde hazır bekliyorlar.

Yangın yüksek bir alanda olduğu için itfaiye ve ormancılarda müdehale edemiyorlar. Yangın başlangıcından 1,30 saat sonra gelen 2 uçak ve bir helikopter gece olmadan alevleri söndürmeyi başardılar..

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ