bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Dereköy ve Yalıkavak Yangınları Söndürüldü

Dün saat 14:45 sıralarında Bodrum Dereköy mahallesinde başlayan daha sonra Gümüşlük’e sıçrayan makilik alandaki yangın ve daha sonra saat 22:00 sıralarında Yalıkavak Geriş Bölgesindeki RES’lere yakın bir bölgede başlayan orman yangınları gece görüşlü helikopterlerin başarılı çalışması sonucu geç saatte söndürüldü.

Özellikle Gümüşlük yangınının tehlikeli hale gelmesi sırasında vatandaşların, ormancıların ve itfaiyecilerin başarılı çalışmaları sayesinde sabaha karşı 04:30’da söndürülmesi büyük bir tehlikenin doğmasını engelledi. Yerleşim merkezlerine inmesinden korkulan yangının gece görüşlü helikopterlerin ve rüzgarın yön değiştirmesi sayesinde söndürülmesi, yetkililerin ve vatandaşların rahat bir nefes almasını sağladı

Öte yandan beklenmedik bir şekilde Yalıkavak Geriş bölgesinde başlayan ve hızla yayılan orman yangınına müdahale eden helikopterler, ormancılar, 911 kurtarma ekibi görevlileri, çabuk sonuç aldılar.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre sabahtan bu yana soğutma çalışmaları yapılan Yalıkavak geriş ve Dereköyde rüzgarın hızı çok düşük.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ