Denizcilik sektörünün işverenlerine eğitim

Bodrum Deniz Ticaret Odası (DTO) ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Denizcilik Meslek Yüksekokulu akademisyenleri sektörün işverenlerine ücretsiz verecekleri bu seminerlerde katılımcılara teorik bilgiler verilecek. Bu eğitimlerde amaç farkındalık oluşturmak.

Bodrum’un konumu ve ticari yat filo büyüklüğü olarak Dünya’da benzeri olmayan bir yerleşime sahip olduğuna dikkat çeken Bodrum DTO Şube Başkanı Orhan Dinç, “Verilecek olan seminerlerin, Akdeniz çanağının en önemli deniz turizmi bölgesi olan Bodrum’da, yatçılarımızın hizmet kalitesi ve bilinirliğinin artırılması amaçlanacak.”

Vasıflı eleman yetiştirmek eğitimlerin amaçları arasında

İlk eğitimlerin daha sonra verilecek eğitimlere ışık tutması planlanmaktadır. İşverenlere hitap edecek olan seminerlerin ardından bir tarafta genç insanlara başarılı bir meslek yolu hazırlamak, diğer yandan ekonomiye vasıflı eleman yetiştirmek amacıyla verilecek eğitimler belirlenecektir. Bu eğitimlerde de iş disiplini ve mesleki standartların sağlanması, yapılan işlerin kalite ve veriminin yükselmesi, fırsat eşitliğinin yaygınlaştırılması ana hedeflerdir.  Bu yüzden bütün üyelerimizi düzenleyeceğimiz seminerlere katılmaya davet ediyorum” dedi.

Bodrum DTO’nun planladığı seminer takvimi aşağıdaki gibidir:

 

  • 26 Ocak 2019 Cumartesi Günü saat 13.30-16.00 Kriz Yönetimi
  • 2 Şubat 2019 Cumartesi saat 13.30-16.00 Müşteri İlişkileri Yönetimi
  • 9 Şubat 2019 Cumartesi saat 13.30-16.00 Denizcilikte Liderlik

 

 

leave a reply