bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Denizci Kızlar, 8 MART’ta Bodrum’da Buluşuyor

Denizci Kızlar, 8 MART’ta Bodrum’da Buluşuyor
pisisoft

Türkiye çapında yıllarını denize ve yelkene vermiş, maviye sevdalanmış kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Bodrum’da buluşuyor.
Deniz Kızları’nın, çok farklı yaş aralığında, her fırsatta denizle ve yelkenle buluşan, ülkemizin turkuaz renkli kıyılarında seyir yapmış, uzak denizlere yelken açmış ve hatta okyanuslar aşmış kadınlardan oluştuğunu Deniz Kızları Platformu adına söyleyen Füsun Bay Canbay, “Türkiye’ nin ilk ve tek yelkenli okul gemisi olan STS Bodrum’da düzenlenecek olan Deniz Kızları Bodrum Etkinliği’ nde; bugüne kadar hayallerini gerçekleştirmiş olanlar yaşadıklarını, deneyimlerini izleyicilere aktarırken yeni hedefleri olan kadınlar da planlarını ve heyecanlarını paylaşacak.” dedi.
“Deniz Kızları’ nın amacının, üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde daha fazla kadının doğaya ve çevreye saygılı denizciler olarak yetiştirilmesine fayda sağlayacak projeler üretmek, destek olmak ve bilgi paylaşmak, denizci olmayı hedefleyen genç kızlarımıza yeni ufuklar açmaktır.” diyen Füsun Bay Canbay, “Bu bir kadınlar günü kutlaması değildir. Kadınların, hedefledikleri rotada selametle seyir yapmalarını sağlayacak olan haritaların nasıl okunacağının, birlik olunursa okyanusların nasıl aşılabileceğinin Bodrum’ daki deniz severlerle paylaşılacağı bir deniz üstü etkinliğidir.” diye konuştu.

Bodrum Kalesi önünde demirli, STS Bodrum Okul Gemisinde 8 Mart günü saat 12:00’de Arzu Tülümen’in “Denize Dönüş” sunum ve söyleşisi ile başlayacak etkinlik, Hülya Leigh’in “Okyanusta Bir Türk Kızı” anlatımı ve ile Suyla Polat, “Müzik İle Dünya Seyahati” sürecek. Etkinlik plaket töreni ve söyleşilerle devam edecek.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ