Deniz kaplumbağası zifte bulanmış halde bulundu

Muğla'nın Datça ilçesinde, zifte bulanmış halde bulunan yavru yeşil deniz kaplumbağası, zeytinyağı ile temizlendikten sonra İztuzu Plajı'ndaki merkezde tedavi altına alın

0
Gençler, "Nadir" adını verdikleri "Chelonia Mydas" türü deniz kaplumbağasını zeytinyağı ile temizleyip bir kaba koyarak Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi (DEKAMER) yetkililerine teslim etti.

Datça’da, zifte bulanmış halde bulunan yavru yeşil deniz kaplumbağası, zeytinyağı ile temizlendikten sonra İztuzu Plajı’ndaki merkezde tedavi altına alındı.

Kum zambaklarını incelemek için Datça’ya giden Deniz İkizler, Özge Denizci, Hakan Gürer ve Rıza Temir, Gebekum mevkisinde zifte bulanmış halde yavru yeşil deniz kaplumbağası gördü.

Gençler, “Nadir” adını verdikleri “Chelonia Mydas” türü deniz kaplumbağasını zeytinyağı ile temizleyip bir kaba koyarak Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi (DEKAMER) yetkililerine teslim etti.

Burada da ıslak havluya sarılarak tedavisi yapılan nadir canlı, Dalyan Mahallesi’ndeki İztuzu Plajı’ndaki merkezde gözetim altına alındı.

Yaklaşık 1 yaşında ve 162 gram ağırlığındaki kaplumbağanın reflekslerinin normal, sağlık durumunun da iyi olduğu belirtildi.

DEKAMER yetkilileri de duyarlı davranışta bulunan İkizler, Denizci, Gürer ve Temir’e teşekkür etti.

 

Paylaş
Önceki İçerikFethiye’de şiddetli yağış
Sonraki İçerikCHP’de Kocadon oylaması
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here