bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

DEHŞETE 5 METRE KALA SÖNDÜRÜLDÜ…

allkaria
Tüm arazi kül oldu, mahalle sakinleri yangını söndürmek için seferber oldu…
Bodrum’da tarım arazisinde başlayan yangın evlere 5 metre kala söndürüldü. Mahalle sakinleri evlerine alevlerin sıçramaması için seferber oldu.
Bugün öğlen saatlerinde Akçaalan Mahallesi tarım arazisinde yangın çıktı. Rüzgarında etkisi ile mandıra vadisine inen yangın evlere 5 metre kala söndürülebildi. Yaklaşık 10 hektarlık tarım arazisinin kül olduğu bölgede alevler zeytin ağaçlarına da sıçradı. Yangına Bodrum Orman İşletme şefliğin ait 6 arazöz, Muğla Büyükşehir Belediyesi İftayie ekiplerine ait 8 araç, 25 itfaiye eri ve orman işçisi katıldı. Karadan müdahalenin yanı sıra havadan da 1 helikopter yangına müdahale etti. Yaklaşık 3 saat süren yangına güçlükle kontrol altına alındı.
Vatandaşlar seferber oldu
Yangın hızla ilerleyerek mandıra vadisinde bulunan evlere yaklaştı. Mahalle sakinleri kuyudan su çekerek yangın müdahale etti. Bir yandan hortum ile su tutan vatandaşlar diğer yandan ise ellerinde küreklerle alevleri söndürmeye çalıştı. Vadide buluna asırlık zeytin ağaçları da alevlere teslim olarak kül oldu.
Yangından kurtuldu ama ezildi
Yangının İslamhaneleri mahallesinde sıçramasıyla birlikte itfaiye ve orman ekipleri o bölgeye yöneldi. Yangından kaçan 1 kaplumbağa ise itfaiye aracını altında kalarak ezildi. Kabuğu kırılan Kaplumbağa için çevrede bulunan vatandaşlar veterinere götürdü. Can çekişen hayvanı eline alan Ebru Akdoğan hızlı bir şekilde veteriner kliniğine gitti.
REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ