Dalgıçlar denizdibinde Çanakkale Zaferi’ne dikkat çekti

Bodrum Kadıkalesi'nde deniz dibi temizliği yapan dalgıçlar su altında "Çanakkale Geçilmez" yazılı pankart açtı

0
Muğla'nın Bodrum ilçesinde "Denize En Çok Mavi Yakışır" sloganıyla deniz dibi temizliği yapıldı. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla dalgıçlar tarafından su altında, "Çanakkale Geçilmez" yazılı pankart açıldı. ( AA )
Bodrum’da”Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla deniz dibi temizliği yapıldı. Bodrum Belediyesi ekiplerince, Kadıkalesi Mahallesi açıklarında gerçekleştirilen deniz dibi temizliği, yaklaşık bir saat sürdü. Temizlik çalışmasında su altından plastik, cam, metal, tekstil ve ahşap çok miktarda atık çıkarıldı. Toplam 17 dalgıcın katıldığı çalışmada, tekneyle karaya getirilen atık malzemeler bir süre sergilendi. ( AA)

Bodrum Kadıkalesi’nde “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla deniz dibi temizliği yapıldı.

Bodrum Belediyesi ekiplerince, Kadıkalesi Mahallesi açıklarında gerçekleştirilen deniz dibi temizliği, yaklaşık bir saat sürdü.

“Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla yapılan temizlik çalışmasında su altından plastik, cam, metal, tekstil ve ahşap çok miktarda atık çıkarıldı.

Toplam 17 dalgıcın katıldığı çalışmada, tekneyle karaya getirilen atık malzemeler bir süre sergilendi.

Öğrenci ve öğretmenler de kıyıdan temizlik yaparak çalışmaya destek verdi. Öğrencilere, atıkların doğaya verdiği zararlar anlatıldı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümü dolayısıyla dalgıçlar tarafından su altında, “Çanakkale Geçilmez” yazılı pankart açıldı. Etkinlik su altı kamerasınca görüntülendi.

Bodrum Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Engin Doğan, yaptığı açıklamada, beşincisini düzenledikleri etkinlikle çevre temizliği konusunda örnek olmak istediklerini söyledi.

Paylaş
Önceki İçerikVali Civelek de bir dikili ağacım olsun dedi
Sonraki İçerikKaynar başkan olmadan sözünü tuttu
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here