DAĞCILAR BODRUM’DA BULUŞTU

ZİRVE Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nün 22. Koordinasyon toplantısı 21-22 Ekim tarihlerinde Bodrum’un Turgutreis Mahallesi’nde yapıldı.

Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Bodrum Şubesi tarafından düzenlenen 22. Koordinasyon toplantısı Turgutreis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Oteli’nde yapıldı. İki gün süren toplantılara İzmir, Çanakkale, Turgutlu, Hakkari, Iğdır, Gaziantep, Tunceli, Selçuk, Söke, Marmaris, Fethiye, Doğubeyazıt, Kuşadası, Aydın, Konya Ereğlisi, Ankara, Denizli, İstanbul, Tekirdağ, Mersin, Uşak, Kocaeli ve Niğde şubelerine üye dağcılar ve yönetim kurulu üyelerinden 70 kişi katıldı. Türk dağcılığının sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda ortak faaliyetler, yurt içi ve dışı tırmanışların organizasyonu, Uluslararası Dağcılar Birliği (UIAA) ile ilişkiler, sponsorluklar, dağ şenlikleri, basın yayın ve reklam faaliyetleri konuşuldu, daha önce yapılan zirve tırmanışlarının sinevizyonda izlendi.

ALTAY DAĞLARI’NA BUZ TIRMANIŞI YAPILACAK

Kulübün Bodrum Şube Başkanı Mehmet Gültekin, Zirve Dağcılık Kulübü’nün Türkiye’de UIAA üyeliğine kabul edilen tek kulüp olduğunu belirterek “Dünya dağcılarınca da tanınan Zirve Dağcılık Kulübü’nün flamasını ve ay-yıldızlı bayrağımızı dünya üzerindeki tüm dağların zirvelerinde dalgalandırmaya devam ediyoruz. Bodrum’da düzenlenen toplantıda  önümüzdeki sezon içerisinde yapacağımız dağ faaliyetleri, yurt içi yurt dışı faaliyetlerin planlamasını yaptık. Önümüzdeki yıl için Altaylar’da Ruslar’ın Beluha dediği, Altay’da yaşayan Türklerin Kadın Başı dediği bir dağa 13 gün süren buz tırmanışı ile zirve yapacağız. Türkiye’den ilk çıkışı gerçekleştireceğiz. Geçen yıl da İran’da 3 zirve yaptık. Ondan önce Azerbaycan’da 4 zirve yaptık. Türk dağcılığı adına dünyada önemli imzalar atan bir kulübüz. Bu tırmanışların içinde de bulunduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum” dedi.

leave a reply