Cumhuriyet Bayramı, Turgutreis’te Coşkuyla Kutlanacak

0
61

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Turgutreis’te büyük bir coşkuyla kutlanacak. Öğrencilerin oratoryoları ve şiirlerinden sonra Anadolu Rock müzik grubu ‘’Tuzlu Fıstık’’ sahne alacak. Program 29 Ekim Pazartesi saat 20.00’de Turgutreis Atatürk Meydanı’nda başlayacak.
Turgutreis Halkın Meclisi tarafından hazırlanan kutlama programını Nilgün Özarar ve Alaaddin Beken sunacak. Programa Türkiye çapındaki yarışmalarda defalarca Türkiye 1’lik ödülleri kazanan 7. sınıf öğrencileri Suat Aydin ve Fatma Ezel Gülbaş davet edilecek. Başarılı öğrenciler, Cumhuriyet konulu şiirler okuyacak. Yine 7. Sınıf öğrencisi Talya Özçelik, halkla birlikte Andımız’ı okuyacak.
Sunucu Nilgün Özarar,Nazım Hikmet’in ‘’Mehmetçik’’ şiirini okuyarak Kurtuluş Savaşı’nın destansı günlerini meydandaki kalabalığa yaşatacak.
Lise öğrencilerinin ‘’Cumhuriyete Giden Yolda ‘’ isimli oratoryo çalışması, marşlar ve Çanakkale Türküsü performansıyla devam edecek.
Programın finalinde İstanbul’dan davet edilen Anadolu Rock grubu ‘’Tuzlu Fıstık’’, şarkılarını söyleyecek.
Program öncesinde saat 19.00’da Fener Alayı ve mahalle kutlamaları etkinlikleri de bayramın etkinlikleri arasında yer alacak. Akçalaan ve Karabağ Mahallelerinde fener alayı geçişleri ve kutlamaları da yapılacak.
KUTLAMA PROGRAMINDA ÇELENK SUNMA TÖRENİ DE VAR
Turgutreis Halkın Meclisi tarafından hazırlanan programın çelenk sunma töreni 28 Ekim Pazar günü saat 13.00’te Turgutreis Atatürk Meydanı’nda yapılacak. Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreninden sonra Uğur Koleji öğrencilerinin folklor gösterisi yapılacak.

Paylaş
Önceki İçerikBu yılki Cadılar Bayramı (Hallowen Party) 31 Ekim’te Mandalin Plus’ta 
Sonraki İçerikBODRUMSPOR, LİDER SARIYER’İ KONUK EDECEK
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here