bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Cumhurbaşkanı uyardı DSİ Muğla için seferberlik ilan etti

pisisoft

DSİ Genel Müdürü “estetiği, emniyeti ve ekonomiyi” ön plana çıkaran dere iyileştirmelerini hayata geçirdiklerini vurguluyor.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) yatırımları tarım, endüstri, enerji ve hizmet sektörlerinde büyük önem taşıyor. Gıda güvenliğinin temininin dışında, enerji arz güvenliğinin sağlanması hususunda da önemli çalışmaları bulunmaktadır. Bu yatırımlar aynı zamanda sel gibi afetlere karşı da vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini sağlamaktır.

“Dere Islahlarında Estetiğe Özel Önem Veriyoruz”

DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü olarak dere ıslahları ile tarım alanları, yerleşim yerleri ile vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağladıklarını vurguluyor. Yaptıkları çalışmaların şehir merkezlerine, ilçelere de ayrı bir güzellik kattığını ifade eden Mevlüt Aydın “estetiği, emniyeti ve ekonomiyi” ön plana çıkaran dere iyileştirmelerini hayata geçirdiklerini vurguluyor. 

DSİ’nin  islah çalışmalarını yapabilmesi için Cumhurbaşkanının uyarması gerekti


DSİ Genel Müdürü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 Ekim 2018 tarihinde Dalaman havalimanından helikopterle Marmaris’e yolculuğu esnasında Dalaman ilçesi sınırları dâhilinde bulunan tahliye ve drenaj kanallarının DSİ tarafından temizliğinin yapılması talimatı ile çalışmalara başlandığını belirtiyor. 

DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın

Muğla İli Ortaca İlçesi Drenaj Kanalları Temizliği ve Dalaman Çayı Islahı Toplu Makinalı Çalışmasının devam ettiğini açıklayan Genel Müdürü Aydın ‘Muğla ilimizde yer alan Dalaman Çayı ve Ortaca Drenaj Kanalı Islah çalışması işi kapsamında 53.850 metre iyileştirme ve yerel olarak taş tahkimatı olarak planlanan projede çalışmaların 5 Dragline, 6 Back-hoe, 6 Dozer, 1 Gradall, 4 Kamyon olmak üzere 22 Makine ile devam ettiğini ifade ediyor. 

43 milyon 168 bin TL’ye mal olması planlanan ıslah çalışmaları Dalaman ve Ortaca ilçeleri ile 88 bin dekar tarım arazisinde oluşabilecek taşkın riskinin azaltılmış olacağını ifade eden Aydın, ‘2019 yılı içerisinde bitirilmesi planlanan çalışmalar ile turizmi cenneti Muğla ilimiz ile ilçelerinde tabii hayatı da koruma altına almayı hedefliyoruz ’değerlendirmesinde bulundu.

Muğla Huzura Kavuşacak mı?

DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, ’son olarak bu projenin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, Muğla’ya bundan sonrada yatırımlarını sürdüreceklerini belirtiyor. 

DSİ’den gelen bu bilgiler doğrultusunda yapılan çalışmalarla her yağmurda felç olan şehrin ve  kaza, sel, su baskını risklerinın fazlalığı ile vatandaşların can ve mal güvenliğinin emniyet altına alınıp alınamayacağını önümüzdeki günler gösterecek. Dünden itibaren yolu Muğla’dan geçen herkesin yaşadığı kabusun sonlanıp sonlanmayacağı, yağışlarla birlikte beklenmeyen tehlikelerle karşı karşıya kalan bölgenin huzura kavuşup kavuşmayacağını da DSİ’nin yapacağı bu çalışmalar belirleyecek.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ