ÇOTURA, BESLENME VE DİYET DANIŞMANLIĞI OFİSİNİ AÇTI

0

Beslenme ve sağlık alanında Bodrum’a yeni bir soluk getirecek genç uzman diyetisyen Tuğçe Çotura, geçtiğimiz gün beslenme ve diyet danışmanlık ofisini açtı.
Açılışa, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, Bodrum Belediye Meclis üyesi Niyazi Atare, Tuğçe Çotura’nın ailesi ve yakınları katıldı. Açılış kurdelesini ailesi ve BODTO Başkanı Mahmut Kocadon ile birlikte kesen genç uzman diyetisyen Tuğçe Çotura, açılış sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları söyledi;
“Bilgi Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2017 yılında mezun oldum. Hemen ardından Okan Üniversitesi’nde yüksek lisans programına başladım ve şu an bitirme projemi hazırlamaktayım. Doğup büyüdüğüm yere geri dönüp mesleğimi icra etmek istedim ve Uzman Diyetisyen Tuğçe Çotura Beslenme ve Diyet Danışmanlığı’nı kurdum. Obezite, diyabet,hipertansiyon, kalp damar hastalıklarının tıbbi beslenme tedavisi, bariyatrik cerahi öncesi ve sonrası beslenme, egzersizde beslenme, yaşlı beslenmesi, gebelikte beslenme,emzirme döneminde beslenme,çocukluk çağı beslenmesi gibi çeşitli dallarda hizmet vermekteyim. Bu danışmanlık merkezini kurarken Hipokrat’ın 2500 yıl önce söylediği ‘Besinler ilacınız,ilacınız besininiz olsun.’ cümlesini temel aldım.  Hedefim danışanlarıma kısa süreli diyet mantığını bir kenara bıraktırıp yaşam şekline göre beslenme düzeni oluşturmayı benimsetmek”.
Uzman Diyetisyen Tuğçe Çotura tarafından açılan beslenme ve diyet danışmanlık ofisi, Yeniköy Mahallesi Severcan Caddesi Zeytindalı Önbahçe Villalarında hizmet verecek.

Paylaş
Önceki İçerik3. FOUR SEASONS BODRUM’A, 4’NCÜSÜ ETİLER’E GELİYOR
Sonraki İçerikZıpkınla 40 kiloluk liça balığı yakaladı
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here