bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Çocuk Bayramı coşku ile kutlandı

Çocuk Bayramı coşku ile kutlandı
pisisoft

Tüm yurtta olduğu gibi Bodrum’da da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98’inci yıl dönümü coşku ile kutlandı.
Bodrum Belediye Meydanındaki Atatürk anıtının önüne çelenk koyma töreni ile başlayan kutlamalar, Bodrum İlçe Stadı’nda düzenlenen etkinliklerle devam etti.  Mahinur Cemal Uslu İlköğretim Okulu ve Bodrum Ted Koleji’nin ortaklaşa düzenledikleri kutlamalara yaklaşık 400 öğrenci katıldı. Kutlamaları, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile aralarında çeşitli siyasi parti liderlerinin de bulunduğu yaklaşık 3 bin kişi izledi.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapan Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, “Her biri şehit evladı ve şehit torunu olan bu ülkenin çocukları, onurla, gururla, şerefle yaşamayı; ülkesiyle, vatanıyla, bayrağıyla ve tarihiyle gururlanmayı elbette hak ediyorlar. 23 Nisan 1920’de olduğu gibi bugün de bütün gayemiz, bütün hedefimiz, bütün çabamız, kendimizden önce çocuklarımız için daha yaşanılabilir, daha müreffeh, daha huzurlu ve daha güçlü bir Türkiye inşa etmektir. Varlığından güç aldığımız çocuklarımız ise, bu konudaki en büyük teminatımızdır” dedi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98’inci yıl dönümü kapsamında Bodrum genelinde düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren Defne Aslan, Leyla Özyılmazel ve Nisan Türkdoğan isimli öğrencilere ödüllerinin verilmesinden ardından Gürcistan Halk Dansları Topluluğu gösterilerini sundu. Düzenlenen çeşitli gösterilerin ardından kutlamalar okullarda devam etti.
Hülya ELTEŞ

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ