bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

CHP’de kritik görüşme sona erdi

CHP’de kritik görüşme sona erdi
REKLAM ALANI

CHP Bodrum ilçe başkanı ve 8 Bodrum belediye başkan aday adayından oluşan heyet, Ankara’da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile 1 saat süren kritik görüşme gerçekleştirdi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un önceki gün CHP Genel Başkanı ile bir görüşme gerçekleştirmişti.  Bu görüşme sonrasında CHP İlçe Başkanı ve CHP’li 8 Belediye Başkan aday adayı Ankara  CHP Genel Merkez’e  görüşmeye çağrılmıştı.

Toplantıya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Taner Uslu, Ali Öztürk, Recai Seymen, Mustafa Saruhan, Ahmet Aras, Refik Ülgen, Mehmet Özalın ve Kemal Güneri katıldı.

Toplantı öncesinde yaptığı açıklamasında CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan konuyu şu şekilde özetlemişti;

“CHP genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısı ile Bodrum Belediye Başkanlığı için başvuru yapan 8 aday adayımız ile Ankara’ya geldik. Bodrum Örgütümüzün görüşleri ile birlikte aday adaylarımız da kendi görüşlerini genel başkanımıza iletecekler”

Mehmet Kocadon tekrar aday atanacak mı?

Edinilen bilgiye göre; öğle saatlerinde gerçekleşen ve yaklaşık bir saat süren toplantının konusu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olan ancak Osman Gürün’ün aday olarak belirlenmesinin ardından, Kılıçdaroğlu’nun kendisinden randevu isteyerek görüşen Mehmet Kocadon’un tekrar Bodrum Belediye Başkan adayı olması idi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Konuyla ilgili ilçe başkanı Halil Karahan ve aday adaylarının görüşlerini dinledi.

Kocadon Bodrum’da CHP’nin pozisyonunu nasıl etkiler?

Toplantıya katılan CHP’lilerin çoğunluğunun Mehmet Kocadon’un tekrar aday atanması durumunda Bodrum’da seçimin riske gireceğini açık olarak dile getirdikleri bilgisine ulaşıldı.

Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ve 8 belediye başkan aday adayı ile yaptığı görüşmenin ardından Kemal Kılıçdaroğlu’nun, yarın da CHP Muğla Milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Osman Gürün ile konuyla ilgili bir araya geleceği öğrenildi.

İyi Parti Bodrum ve Fethiye’den vazgeçmiyor

Toplantıda Kılıçdaroğlu’nun aday adaylarına İYİ Parti ile CHP arasındaki ittifak  görüşmelerinin devam etmekle birlikte, mevcut CHP’li belediyelerde İYİ Parti’nin aday çıkarmayacağını söylediği de öğrenildi.

İYİ Parti kaynakları ise Muğla ilçeleri ile ilgili ittifak görüşmelerinin Çarşamba günü yapılacağını belirterek, kamuoyu anketlerinde ilk sırada çıkan Mehmet Tosun’un yarıştan çekilmeyeceği ve Bodrum ile Fethiye’nin İYİ Parti’nin kırmızı çizgisi olduğunu dile
getirdiler.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ