bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

CHP Muğla’yı kaybedebilir

allkaria
Bodrum; Türkiye’nin en kritik beldelerinden birisi oldu.
CHP; İstanbul’da Maltepe, Silivri, İzmir’de Bayraklı, Ankara’da Etimesgut’tan sonra  Bodrum’da da belediye başkan adayını açıklamadı, açıklayamadı.
Ankara kulislerine göre, Bodrum adayının açıklanmamasının en büyük nedeni; Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün.
Muğla’ya bağlı ilçelerde kendi belirlediği isimlerin açıklanması için merkeze baskı yapan Dr. Gürün’ün, bu davranışı nedeniyle CHP’nin Muğla’da seçim kaybetme riskine girdiği ifade ediliyor.
Zira; Marmaris’te belediye Başkanı Ali Acar’ın adaylığını veto eden Dr. Gürün nedeniyle Acar, DSP’den aday oldu.
Aynı gelişmeler, Ortaca ve Dalaman’da da yaşandı. Bu ilçelerin adayları da Dr Gürün’ün baskıları sonrası CHP’den aday seçilmeyince yarışa DSP’den girmeye karar verdiler.
CHP, Muğla’da güçlü iken Dr.Osman Gürün seçimleri nedeniyle çok ciddi oy kaybına uğrama tehlikesi ile karşı karşıya geldi.
Ki; Dr Gürün baskıcı tutumu sonrası kendi seçilme şansını da zora soktu.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün’ün arasının açık olduğunu bilmeyen yok.
Kocadon’un Muğla için aday olması sonrasında Dr. Gürün, Bodrum’a hizmeti aksattı. Ve Kocadon’un Bodrum’a aday olmaması için de Merkeze baskı yaptı. Bu baskı sonrasında, MYK’dan geçen Kocadon ismi PM’de veto edildi.
Dr Gürün nedeniyle Marmaris,  Ortaca, Yatağan gibi ilçeleri  DSP’ye kaptırma endişesi yaşayan CHP, aynı sıkıntının Bodrum’da tekrarlanmaması , Kocadon’un DP veya DSP’den aday olmaması için  Bodrum adayının belirlenmesini Kılıçdaroğlu’nun yetkisine bıraktı.
Kılıçdaroğlu, 4 Şubat tarihindeki toplantıda kritik ilçelerin adaylarını açıklamadı.
Kulis iddialarına göre; Ankara Etimesgut adayı için anket çalışmalarının sonuçlanması ve örgüte tekrar görüş sorulması beklenirken Bodrum adayı için böyle bir çalışma yapılmayacağı, en kısa sürede Kocadon’un adaylığının açıklanacağı belirtiliyor.
Kocadon’un, Bodrum’da tekrar aday gösterilmesi durumunda  Dr. Osman Gürün’ün takınacağı tavır merak ediliyor.
İkili arasındaki buzlar erimezse CHP’nin hem Bodrum hem de Muğla’da seçimi kaybedeceği konuşuluyor.
Yani; Kılıçdaroğlu’na düşen görev, iki başkanı barıştırmak ve Bodrum’da yoğun bir hizmet akışı sağlamak.
REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ