bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

CHP BODRUM ADAY ADAYI RECAİ SEYMEN “SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİNİ BİLİYORUM”

CHP BODRUM ADAY ADAYI RECAİ SEYMEN “SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİNİ BİLİYORUM”
allkaria

CHP Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı Recai Seymen, basın mensuplarıyla Palmiye Restoran’da düzenlediği kahvaltıda bir araya geldi. Bodrum’da geçmiş üç dönem CHP İlçe Başkanlığı yapan Recai Seymen, makamda oturan değil, halkın içinde olan bir belediye başkanı olacağını, “Bodrum Birlikte Daha Güzel” sözleri ile yola çıktığını ifade etti. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayıp, projelerinden bahseden Seymen “18 yaşımda, fabrikalarda çalışıp üniversiteyi okuyup bugüne tırnaklarımla kazıyarak geldim. Şirketimle, siyasi hayatımla mühendis odalarında yıllarca verdiğim mücadelelerle bu günlere geldi. Bodrum’a hizmet edilecekse, hiç bir şeyden yılmam. Ben şunu da söylüyorum halkın içinde olan bir belediye başkanı olacağım. Makamda oturan bir belediye başkanı değil, sahada olan bir belediye başkanı olmayacağım.
Bodrum’da vatandaş ne istiyor, kaldırımların düzgün, suyu akan bir kent, elektriği kesilmeyen, sokakları temiz olsun istiyor, yolun, asfaltı tam, çukurları olmasın istiyor. Yani insanların fazla bir isteği yok, birde baktığınızda halkın içinde bir belediye başkanı istiyor. Halka dokunan bir belediye başkanı istiyor. Halkın içinde bir belediye başkanı olacağım. Her mahallede halk toplantıları yapacağım. Makam kapımız hep açık olacak.
Yurttaşımız gelecek sorununu anlatacak, çözümünü bulacağız oluyorsa yapacağız, olmayacak bir istek ise kanun dışına yönetmeliklere uymuyor diyeceğiz, çözümler üreteceğiz. “Tamam Efe” hallederiz demeyeceğiz. Arkadaşlar benim hayatımda “Hallederiz Efe” lafı yok, halledeceğimiz işi halledeceğiz, halledilmeyen bir iştede uygun olanı bulacağız. Vatandaşımız o gün kızabilir ama herkese eşit yaptığımızda görecektir. Başkan herkese eşit davranıyor diyecektir. Ahmet’e yaptırıyor, Mehmet’e yaptırmıyor demeyecektir. Toplumda herkese eşit davranacaksınız. CHP’li bir belediye olarak sosyal belediyeciliği mümkün olduğu kadarın en fazlasını yapacaksınız. Oy vermiş, vermemiş, herkese eşit davranacaksınız. Ben öyle hissediyorum, bakış açım, düşüncem bu.
Yatırımcılar tabi ki karşı değilim. Yatırımcı gelecek milyon dolarla gelip yatırım yapacak. Yatırımcıyı ikna edeceğiz, Bodruma katkısını isteyeceğiz. Yani alt yapısına, üst yapısına katkısını isteyeceğiz.
Bodrum’un bütün sorunlarını ve çözümlerini biliyorum. Bir takım ekiple, yetkileri kadrolara vererek, birlikte hareket edeceğiz. Asla imar kirliğine, Doğa’nın katledilişine ve düzensizliğe izin vermeyeceğiz. İmar planları dışına çıkılmayacak. Traverten kaplı binalar görüyoruz. Bizim beyaz badanalı evlerimiz, çivit mavisi sövelerimiz olan bir Akdeniz mimarimiz var. Bu yapıyı asla bozdurmayacağız.
Bodrum hormonlu bir şekilde büyüyen, ama maalesef alt yapısı aynı şekilde büyümeyen bir coğrafyada yaşıyoruz. En büyük sorunumuz katı atık. Bodrum gücünü kullansaydı şayet katı atık tesisi şu anda hizmete girmişti. Bunun için bir vizyonumuz var. Bodrum’un kaynak sorunu var mı? Evet var, benim için imkansız olan hiç bir şey yoktur. Kaynak yaratacağız. Benim için sadece bu biraz zaman alır. Önemli olan hesap kitap bilmek, Bodrum’u iyi yöneteceğime inanıyorum. Bodrum’un zaman kaybetmemesi lazım. Önümüzdeki 5 yılı verimsiz geçirirsek çok şey kaybederiz. İyi çalışacak, topluma güven verecek bir belediye başkanının ve ekibinin olması gerekir. Bütün Bodrumluları da bu işin içine katarak bir ekip oluşturarak çalışacağız.
Önümüzdeki seçim kolay bir seçim olmayacak ama CHP olarak Bodrum’da seçimleri alacağımıza inanıyorum” dedi.

  

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ