bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

CEZAEVİNDE GLADYATÖR TARZI DÖVÜŞ TÜRÜLMÜŞ..

allkaria

Tarihi Eser Kaçakçısı İngiliz Turist: DEAŞ’lı Militanla Cezaevinde Gladyatör Tarzı Dövüş Tertiplenmiş…
Bodrum’da tatil yapan ve tarihi eser kaçırmaktan Türkiye’de 6 hafta tutuklu kalan İngiliz turist, İngiltere’ye gittikten sonra görüştüğü gazetecilere Milas cezaevinde DEAŞ’lı militanla gladyatör tarzı dövüştürüldüğünü söyledi.
Dalış yaparken bulduğu sikkelerle Bodrum’dan ayrılmaya çalıştığı gerekçesiyle tutuklanan İngiliz 52 yaşındaki Toby Robyns, 6 hafta sonra serbest bırakıldı. Ülkesine dönen ve röportaj veren Toby Robyns, DEAŞ militanlarıyla aynı koğuşta kaldığını ve gladyatör tarzı dövüştürüldüğünü iddia etti.
DENİZDE BRONZ SİKKE BULDU
Turgutreis Mahallesi’ndeki bir otele eşi ve üç çocuğu ile birlikte tatile gelen emekli ambulans şoförü Toby Robyns, geçen Ağustos ayında çıktığı günübirlik tekne turunda dalışa yasaklı bölge olan Yassıada yakınlarında dalış gerçekleştirdi. Toby Robyns, denizin dibinde bulduğu 13 bronz sikkeyi aldı.
TUTUKLANDI
Tatilini tamamlayan Toby Robyns, Milas-Bodrum Havalimanı’na eşi ve üç çocuğuyla gitti. Toby Robyns, X-Ray cihazından geçerken, tarihi paralar belirlendi. Toby Robyns’nin çantasında yapılan aramada, bronz ve yaklaşık 800 yıllık olduğu belirtilen 13 tarihi sikke bulundu. Gözaltına alınan Toby Robyns, tutuklandı.
Altı hafta tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan Toby Robyns, ülkesine döndü. Ülkesindeki  Sunday Mirror isimli gazeteye röportaj veren Toby Robyns, infaz koruma memurlarının kendisini bir başka tutuklu ile ölümüne dövüşmeye zorladığını, DEAŞ militanlarıyla aynı koğuşta kalmak zorunda bırakıldığını iddia etti.
Toby Robyns, “Bir sabah infaz koruma memurları tarafından alınıp, küçük bir odaya tıkıldım. İçeride takma adı ‘cellat’ olan bir tutuklu vardı. Bir gece onun bağırışlarına ‘Tanrı Kraliçeyi Korusun’ marşıyla karşılık verdiğim için, gladyatör tarzı, ölümüne bir dövüş tertiplemişti. Sadece infaz koruma memurlarının beni çekip aldıklarını hatırlıyorum. Onu yerde kanlar içinde yığılmış gördüm. Ellerim şişmiş ve morarmıştı” dedi.
Toby Robyns ayrıca cezaevinde metal bir karyolada battaniye, çarşaf ve yastık verilmeden uyumaya zorlandığını da iddia etti.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ