bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Çevreciler yunus terapi merkezini kapatılsın dedi

Çevreciler yunus terapi merkezini kapatılsın dedi
REKLAM ALANI
Muğla Marmaris ilçesinde çevreciler, Yunus Terapi Merkezi’nin kapatılması için başvuruda bulundu.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde çevreciler, Yunus Terapi Merkezi’nin kapatılması için başvuruda bulundu. ( Marmaris Çevrecileri Derneği – Anadolu Ajansı )

Marmaris Çevrecileri Derneği (MÇD) Başkanı Ahmet Kutengin, yaptığı yazılı açıklamada,  ilçede yunus terapi merkezi olarak faaliyet gösteren firmanın faaliyetlerinin Türkiye aleyhinde neden olduğu olumsuzlukları Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bildirdiklerini, ayrıca Muğla Valiliği ve Marmaris Kaymakamlığına’ da yazılı olarak bilgilendirmenin yapıldığını belirtti.

Söz konusu tesisin kapatılmasını istediklerini ifade eden Kutengin, “Yunus Terapi Merkezi olarak kullanılan tesis, uluslararası antlaşmalar hukuku kapsamındaki Bern Sözleşmesine aykırı olarak faaliyet göstermektedir, kapatılmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kutengin, yunus balıklarının koruma altında bulunduğunu, yunus terapisi adı verilen uygulamanın bilimselliğinin kanıtlanmadığını dile getirerek, yüzme havuzunda hayvanların insanlarla birlikte bulunmalarına hiçbir şekilde izin verilmemesi gerektiğini kaydetti.

Terapi ve gösteri merkezlerinde tutulan ve doğal ortamlarından ayrı olarak yaşamaya zorlanan dişi yunusun havuzda doğum yapmasının, fizyolojisine aykırı olduğuna dikkati çeken Kutengin, yunuslara doğal ortamlarında yaşama hakkı verilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ