bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Çevre için 10 ülkeden 30 gönüllü genç Bodrum’da

bodrumolay

Çevre için Bodrum Dans Kulübü – Gençlik ve Kültür Sanat Merkezi AB ofisinin hazırladığı doğa sanatları projesi çevresinde Avrupa’nın 10 farklı ülkesinden 30 gönüllü genç 1 Mart’ta Bodrum’da bir araya geldi.

Dış İşleri Bakanlığına bağlı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından fonlanan Yaratıcılığını Keşfet isimli AGH projesi için Bodrum’da buluşan Yunanistan, Ermenistan, Rusya, Litvanya, Slovakya, Macaristan, Hırvatistan, İtalya, İspanya ve Portekiz’li gençler Bodrum’u mümkün olduğunca çevre dostu yapmak için 31 Mart tarihine kadar Bodrum’da kalacaklar.

Bodrum Dans Kulübü – Gençlik ve Kültür Sanat Merkezimizin ev sahipliğinde 10 ülkenin katılımı ile bu projede geri dönüşüm, yemek atıklarının azaltılması ve plastik kullanımını azaltmak için yerel halk ile beraber çalışmalar yürütecek olan gönüllü gençler, Cennet Koyu’nda doğa sanatı eserleri yaparak çevre koruması ve ekolojik yaşamın önemine de dikkat çekmeye çalışacaklar.

Doğadan topladıklarını sanat için kullanacaklar

Doğadan elde ettikleri malzemelerle sanat objeleri oluşturarak ve yeşil yaşam tarzı hakkında farkındalık yaratmak için Türk gönüllüler ile çalışacak olan Avrupalı gençler, projeyi Bodrum’un içinde ve dışında daha büyük kitlelere duyurabilmek adına sosyal medya da dahil olmak üzere kampanyalar düzenleyerek atölye çalışmaları yapacak.

Bodrum Dans Kulübü başkanı Fatih Özvezneci Bodrum Dans Kulübü – Gençlik ve Kültür Sanat Merkezi ev sahipliğinde 10 ülkenin katılımı ile bu projeyi Bodrum’da gerçekleştirdikleri için çok mutlu olduklarını dile getirdi.

Bir yıllık çalışmanın sonucu

Özvezneci konuyla ilgili; “Engelli gençler, şiddet gören kadınlar ve sokak hayvanlarının ardından çevre ile ilgili bu önemli projeyi de Bodrum’a kazandırmak için AB ofisimiz bir yıldır büyük bir özveri ile çalışıyor.

10 ülkeden çevre ile ilgili konularda çalışmalar yürüten 30 genç Mart ayı başında Bodrum’da bir araya geldi. İki hafta süren teori eğitimlerini tamamlayan gençler saha çalışmalarına bu hafta başladılar.

Daha yaşanılır Bodrum için başlattığımız bu çalışmalarımıza, hali hazırda yöremizde faaliyet gösteren çevre derneklerini de davet ettik.

Cennet koyunda doğadan elde ettiğimiz malzemeler ile doğa sanatı eserleri yaratıp, basının ilgisini bu konuya çekerek tüm dünya basınına haberleri servis edecek ayrı bir basın grubu oluşturduk.

Gönüllülerimiz şu anda büyük bir özveri ile çalışıyorlar. 23 Mart Cumartesi günü saat 15.00 de oluşturduğumuz doğa sanatı eserlerini tanıtmak için basınımızı ve halkımızı Cennet Koyuna davet ediyoruz” dedi

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ