bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Büyükşehirden 1897. Patlak Açıklaması!

Büyükşehirden 1897. Patlak Açıklaması!
pisisoft

Muğla Büyükşehir Belediyesinden Bitez mahallesinde yaşanan ana isale hattındaki patlak ile ilgili bir açıklama yaptı ve “Bodrum’un 40 yıllık su sorununu çözdük sloganı ile yapılan DSİ hatları patlamaya, vatandaşları zor durumda bırakmaya devam ediyor. Patlak sayısı 1897’ye ulaştı.“ ifadeleri kullanıldı.

Salı günü sabah saatlerinde Bitez Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerindeki ana isale hattı patlamış, patlamayla oluşan çukura cadde üzerine seyreden bir kamyoneti düşmüştü. Çevredeki işyerleri ve bahçelerinde su baskınına neden olan patlama sonrası Büyükşehir Belediyesi’nden bir açıklama geldi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada isale hatlarındaki patlak sayısının 1897’ye ulaştığı ifade edildi.
“Dünyanın ve ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Muğla’nın Bodrum ilçesinde DSİ hatları yine patladı ve patlak sayısı 1897’ye ulaştı.” denilen açıklamada, yetkililer, “ Bodrum’un 40 yıllık su sorununu çözdük sloganı ile yapılan DSİ hatları patlamaya, vatandaşları zor durumda bırakmaya devam ediyor. Bugüne kadar 1897 patlak 4.5 milyon metreküp su kaybına, 30 milyon TL kamu zararına yol açtı. Son patlak Bitez mahallesi Atatürk Bulvarı’nda ana isale hattında meydana geldi ve yoldan geçen kamyonun patlak nedeni ile açılan çukura düşmesine neden oldu. Patlak nedeni ile 24-36 saat su kesintisi yaşanacak.” dediler.
Uzmanların sorunun ortadan kalkması için uygun olmayan boruların tamamen değişmesi gerektiğini ifade ederken, MUSKİ ve DSİ arasında mutabakata varılarak sorunun kökten çözümü için Ankara nezdinde de çeşitli girişimler sürüyor. Ancak şuana kadar bu girişmlerden herhangi bir sonuç alınamadı.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ