bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

“Büyükşehir Meclisi komisyonlarını Cumhur İttifakı belirleyecek, İYİ Parti’ye teşekkür ederim”

“Büyükşehir Meclisi komisyonlarını Cumhur İttifakı belirleyecek, İYİ Parti’ye teşekkür ederim”
allkaria

AK Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen, yaptığı açıklamada, “Büyükşehir Meclisi komisyonlarını Cumhur İttifakı belirleyecek, İYİ Parti’ye teşekkür ederim”  dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen, yaptığı yazılı açıklamada aynen şunlara yer verdi:

“-Yerel seçimlerin hemen ardından siyasi partilerin meclis üyesi sayılarına, İyi partiden seçilen bir üyenin meclis üyeliğinden istifa ettirilip yerine CHP Li bir meclis üyesinin getirilmesi ile seçimde oluşan meclis aritmetiği bu müdahale ile değiştirilmiş MHP’nin gurup kurması ve komisyonlara üye vermesi engellenmiş, 7 olan komisyon üye sayılarının 3 CHP, 3AK Parti 1 MHP olarak oluşması engellenmiş, 4 CHP, 3 Ak Parti olarak oluşması sağlanmış ve doğal olarak komisyon başkanları CHP’li üyelerden seçilmişti. 

Ula ilçesi CHP Büyük Şehir Belediye Meclis üyesi Fikret UzunHasan’nın vefatı ve yerine Ak Partili Biray Taşkesiği  nin gelmesi ile Meclis aritmetiği yeniden değişmiş ve MHP nin gurup kurup komisyonlara üye vermesinin önü açılmış oldu. Böylece 7 komisyon üyesinin 3 CHP, 3 Ak Parti ve 1 MHP olacak şekilde yeniden düzenlenmesi gerekecekti.

 Salı günü Köyceğiz’de MHP İl Başkanı Sayın Mehmet Korkmaz ,belediye başkanlarımız ve Cumhur ittifakı Meclis üyelerimizle yaptığımız toplantıda bu durumu görüşmüş ve bugünkü meclis toplantının önemine işaret etmiştik.

 Bugünkü meclis toplantısında CHP Gurubu gündemde olmamasına rağmen bugüne kadar 7 olan komisyon üyesi sayısını 9 a çıkarmayı teklif ederek komisyon çoğunluğunu yeniden ele geçirmek için önerge vermiştir. 

İyi parti üyesi 3 Meclis üyesi bu ayak oyununa onurlu bir duruş göstererek hayır demiş ve yapılan oylamada CHP gurubunun bu önerisi Ak Parti Mhp ve İyi Partinin oyları İle 33 e karşı 34 oyla reddedilmiştir. 

Meclis komisyon sayıları 7 olarak kalmış 3 Ak parti 1 MHP ve 3 CHP olarak gerçekleşmiştir. 

Böylece komisyon başkanları Cumhur ittifakının belirleyeceği üyelerden oluşacaktır. 

Cumhur ittifakı Meclis üyelerine ve bu onurlu desteklerinden dolayı İyi Parti Meclis üyelerine teşekkür ediyorum.  Muğla’mıza hayırlı olsun.-”

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ