Büyük Zafer’in 96. yılı kutlanıyor

0

Bodrum’da, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla “TCG Martı” hücumbotu vatandaşların ziyaretine açıldı

Bodrum’da, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı “TCG Martı” isimli hücumbot, vatandaşların ziyaretine açıldı.

Bodrum Limanı’nda ziyarete açılan 58 metre uzunluğunda ve 7,5 metre genişliğindeki “TCG Martı” hücumbotuna, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Gemide görev yapan 45 personel ziyaretçilere eşlik ederek, gemi hakkında bilgi verdi.

Hücumbot üzerinde hem hava hem de su üstü hedeflere yüksek süratli atım yapabilen top ve güdümlü füze bulunduğu, 38 knot’a kadar sürat yapabildiği belirtildi.

Etkinlikte ayrıca, Bodrum’daki 5 şehit ve gazi yakını gemide ağırlanarak personelle öğle yemeği yedi.

Paylaş
Önceki İçerikSİYASET VE SPOR CAMİASI BU DÜĞÜNDE BULUŞTU
Sonraki İçerikFAZIL SAY’I İSYAN ETTİRDİLER… RİCA EDİYORUM YAPMAYIN
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here