BUTİK EĞİTİM ALANINDA İLK ÖRNEK BODRUM’DA

İngiliz Kültür Koleji, Eylül 2018’de Konacık’ta eğitime başlıyor.
Bodrum’da 2014 yılından bu yana Millî Eğitim Bakanlığına bağlı olarak Bodrum Harvard Yabancı Dil kursu  ve 2016 yılından sonrada Bodrum Özel Öğrenci Etüt Merkezi olarak eğitimlerini, iki farklı merkezde sürdürdüren kurum, Eylül 2018’den itibaren Konacık, Bitez kavşağında (eski İKEA binası) İngiliz Kültür Koleji Ortaokul bölümü olarak falliyete geçecek.
2017 yılında Özel Öğrenci Etüt Merkezlerinin Türkiye genelinde kapatılma kararının ardından Bodrum Özel Öğrenci Etüt Merkezi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik bakım hizmetleri ile sportif, kültürel ve akademik eğitimler düzenleyen, Bodrum’un ilk Çocuk Kulübü olan Bodrum İngiliz Kültür Çocuk Kulübüne dönüştü. Kurulduğu günden bu yana Bodrum’un yaygın eğitiminde lider markası olan, kurum gerçekleştirdiği 21 farklı dalda kurslar, yaz kampları ve eğitim süreçleriyle 2000’den fazla çocuk, genç, yetişkin ve kurumların gelişiminde başrol oynadı.
ODTÜ’de Fen ve Matematik alanlarında İngilizce olarak eğitimini tamamladıktan sonra Ölçme Değerlendirme konularında akademik çalışmalara imza atan eğitimci Erdal Balcı ve Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi mezunu olan eğitimci Mine Tezer’in “birlikten güç doğar ilkesi” ile Bodrum’a kazandırdıkları Milli Eğitim ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı iki eğitim kurumuna bir yenisi daha ekliyorlar. Bodrum’un sevilen eğitimcileri Erdal Balcı ve Mine Tezer  2018-2019 Eğitim öğretim yılında hizmete girecek; Bitez Kavşağında 1500 metrekare kapalı alanı ve 1000 metrekare bahçesi ile butik eğitimin ilk örneği olacak olan İngiliz Kültür Koleji’ni Bodrum’a kazandırdılar.

BUGÜNE KADAR NELER YAPTILAR?
Erdal Balcı ve Mine Tezer, kurdukları eğitim kurumlarında 3 yaşından itibaren her yaş aralığına uygun İngilizce Dil Programları, IELTS, TOEFL, YDS’ye hazırlık kursları, Profesyonel Turist Rehberliği Kursu, 6 farklı dilde özel kursların yanı sıra yabancılar için de Türkçe Öğrenme kursları düzenleyerek yarımada da yaşayan gençlerin yabancı dille barışmalarını sağladılar. Gençlerin iş bulmalarına destek olmak amacı ile içlerinde KPSS, Genel Kültür ve Yetenek kurlarının yanı sıra İktisat, Maliye, Muhasebe ve Hukuk alanında Meslek Edindirme Kursları düzenlediler.

Kurum halen  deneyimli kadrosuyla 7-14 yaş arasındaki çocukların eğitim hayatlarını kolaylaştırmak amacı ile ödev ve beceri kazanımı elde edecekleri, branş derslerinde destek alacakları Çocuk Kulübü çalışmalarını başarı ile sürdürüyor.
Eğitimin bir parçası olarak gördükleri sosyal aktiviteler konusunda Bodrum’un aranan markası olmaya devam ediyorlar. Başarılı eğitmenler Erdal Balcı ve Mine Tezer, çocuklar için hazırladıkları yaz ve sömestr kamplarıyla; temel derslerin yanında yaratıcı dramadan baleye, satranç, pentago, abolone,katamino gibi zeka oyunlarının yer aldığı, yüzme, basketbol ve voleybol gibi sportif faaliyetlerle çocukların mutlu olduğu, velilerin memnun kaldığı programlarla markalarının güvenilirliğini ispat ettiler.

BODRUM İNGİLİZ KÜLTÜR KOLEJİ EĞİTİM SİSTEMİ: ULUSLARARASI GEÇERLİ DİPLOMA
Bodrum Konacık’ta Bitez kavşağında 2018-2019 öğretim yılında yeni binasında eğitime başlayacak olan İngiliz Kültür Kolejinde okuyan öğrencileri; Dual Skills Diploma in English Çift Diploma Programı sayesinde, mezun olurken 2 diplomayı birden alabilecekler. “Bu program İngiltere’deki eğitim müfredatını ülkemizdeki mevcut eğitim müfredatına uyarlar.” diyen eğitimciler Erdal Balcı ve Mine Tezer, “Çift diploma almak isteyen öğrencileri her eğitim-öğretim yılı sonunda 2 hafta sürecek eğitim kampına katılırlar. Kamp süresince İngilizce ağırlıklı Matematik, Fen Bilgisi ve Sosyal Bilgiler dersleri verilir. Ayrıca öğrencilerimiz Kariyer Planlama, İngilizce Bilgi Teknolojileri, İngiliz Dili ve Edebiyatı gibi seçmeli dersler alırlar. Eğitim sonunda alınan müfredat ve seçmeli dersler ile ilgili yapılacak gelişim testini başarıyla tamamlayan öğrenciler 2. diplomayı almaya hak kazanırlar. Öğrenciler aldıkları 2. diploma ile İngiltere’de fark dersleri, hazırlık sınıfı, giriş sınavı gibi prosedürlere takılmadan eğitim hayatlarına devam edebilirler. Ayrıca öğrenciler her yaz yapılacak eğitim kamplarında alacakları seçmeli dersler ile İngiltere’ye gittiklerinde ülkenin kültürüne ve yaşam şartlarına rahatlıkla uyum sağlayabilmektedirler.” dediler ve şöyle devam ettiler:

“AVRUPA KONSEYİNDEN ONAYLI DİL PORTFOLYOSU HER ÖĞRENCİYE GÜVENLİ GELECEK SİGORTASI”
“Güvenli gelecek sigortası ile en değerli varlığınız olan çocuğunuzun eğitimi ve geleceği İngiliz Kültür Koleji ile güvence altında, İngilizce Matematik ve Fen Bilgisi dersleri, Haftada 16 saat İngilizce dersi, İkinci yabancı dil olarak Fransızca eğitimi verir, Her öğretmenine Uluslararası İngilizce Öğretmenliği Belgesi (TEFL) verir. Canlı yayında internetten özel dersler verir. Öğrencilerinin sınırsız kullanımına açık internet siteleri verir. Mezunları anlaşmalı Amerikan Üniversiteleri’ne ve yabancı ülke liselerine sınavsız geçiş yapar. Uluslararası Aktif Okul ünvanını almış ülkemizdeki ilk kolejdir. Uluslararası Aktif Okullar, Amerika’da başlayan hareketsizlik ve fazla kilo ile mücadele okullarıdır.”
———————

KISACA İNGİLİZ KÜLTÜR KOLEJİ
En geç 2 yıl sonra Kolejin Lise Bölümünün de en kısa zamanda başka bir binada hizmete gireceğini söyleyen Erdal Balcı ve Mine Tezer, İngiliz Kültür Kolejini şöyle anlattılar:
“-Türkiye’de uzun yıllardır güvenin odak noktası haline gelen İngiliz Kültür Eğitim Kurumları, 2006 yılından itibaren marka tescilini alarak Markalar Birliği tarafından Türkiye çapında temsilcilikler vermeye başlamıştır. İngiliz Kültür Eğitim Kurumları, eğitimde köklü birikimini, modern eğitim yöntemleriyle sürekli yenileyen çağdaş bir eğitim kurumudur. Yabancı dil eğitimini Türkiye´de ki her okulunda belli bir standart içinde sürdüren ulusal bir markadır. İngiliz Kültür Eğitim Kurumları’nın ülkemizin 60‘ı aşkın noktasında dil okulu, 20‘yi aşkın noktasında Anaokulu ve artık birçok ilimizde kolejleriyle hizmet vermektedir. Asıl meslekleri öğretmenlik olan Türk ve Yabancı eğitmenlerden oluşan eğitim kadrosunun kalitesini sürekli koruyan, modern teknik donanıma sahip bir kuruluştur. Tüm yönetim kurulu üyeleri Türklerden oluşan kuruluşumuzun amacı; bulunduğu her ülkenin ve öncelikle yaşadığı toplumun değerlerine saygı duyan ve kendi kültürünü uluslararası alanda en üst düzeyde temsil edebilen öğrenciler yetiştirmektir. Tarihsel amacı eskiden de olduğu gibi bugünde öncelikle yaşadığımız ülkeyi ve kültürü yüceltmek, ona değer kazandırmak olan kuruluşumuz öncelikli olarak Global dünyada sınırları kalkmış bir ekonomik pazarda var olabilen kaliteli ve nitelikli öğrenci yetiştirmeye odaklanmıştır.
AMACIMIZ
Ezberlemeyi değil, araştırmayı seven,
• Kişisel hak ve özgürlüklerini koruyabilen,
• Kendi ayakları üstünde durabilen,
• Güçlükler karşısında yılmadan savaşabilen,
• Çalışkan ve sorumluluk sahibi,
• En az bir yabancı dili mükemmel düzeyde konuşan,
• Teknolojiye hakim,
• Bilimsel düşünüşe sahip,
• Sorgulamadan hiçbir düşünceyi kabul etmeyen,
• Başkalarının hakları olmazsa kendi haklarının da olmayacağını bilen,
• Dünyanın her ülkesinde yaşamını sürdürebilecek kadar entelektüel,
• Yaşadığı toplumun geleneklerine, değerlerine ve inanışlarına saygılı,
• Kendi değerlerine ve geleneklerine sahip çıkan,
• Kendisini ve hiç kimseyi küçük görmeyen yöneticiler, iş insanları ve donanımı yüksek, onurlu bireyler yetiştirmektir-”

leave a reply