Bu yenilgi ‘Kırçiçeği Bodrum’un değil Bodrum’un yenilgisidir

Kadınlar Basketbol Süper Ligi 'nde Kırçiçeği Bodrum'n aldığı yenilgiler aslında Bodrum'un yenilgisidir.
Kadınlar Basketbol Süper Liginde Kırçiçeği Bodrum son maçında az bir fark ile yenildi.
Süper Lig’de bir Bodrum takımı. Bodrum’un adını Türkiye’de duyuruyor. Buna rağmen Bodrumlulardan hiç destek görmüyor. Geçen sene henüz süper lige geçmeden önce Bodrum Kadınlar Basketbol Takımını destekleyen sponsorlar da ortada yok.
Takımda yer alan iyi oyuncular bu yoklukta transfer olmuş. Türkiye’nin en önemli taklımlarını kendi çabası ile süper lige yükselen Bodrum takımına Bodrumlulardan hiç destek gelmemiş. O yüzden Kırçiçeği Bodrum’un yenilgilerini yargılamadan önce yenilgilerin sebeplerini irdelemek gerek.
İlk yarının son maçını da yenilgi ile kapatınca Bodrumluların aslında bunun kendi utançları olmasını anlaması gerek. Bodrum’un adını taşıyan bir takımı Süper ligde yalnız bıraktılar. Sponsor olmadılar, olanaksızlığa mahkum ettiler. Şimdi oynanan son maçın sonuçlarına bakalım.

Salon: Bodrum Belediyesi Binnaz Karakaya

Kırçiçeği Bodrum: 73 – Canik Belediyespor: 77

Hakemler: Orhan Çağrı Hekimoğlu, Halil Erkoç, Hakan Gerey

Kırçiçeği Bodrum: Büşra Turan 4,  Beril Albayrak 10, Deniz Ataer 2,  Zivadinovic 22, Aycan Birgül Aktaş 4, Begüm Taşkın 3,  Banks 28

Canik Belediyespor: Betül Kutlu, Gülşah Duman 9, Dilara Tongar 8, Deniz Çolakoğlu 9, Candide Öztürk 4, Holmes 22, James  25,

1. Periyot: 23-20

Devre: 45-41

3. Periyot: 56-61

leave a reply