bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Boris Johnson yineledi: Tatile çıkmak yasadışı!

Boris Johnson yineledi: Tatile çıkmak yasadışı!
pisisoft

Ülke genelinde tam kapanmaya gitmekten kaçınan İngiltere Başbakanı Boris Johnson, tatile çıkmanın yasadışı olduğunu yineledi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın hem seyahati yasadışı ilan edip hem de tam kapanmadan uzak durması eleştirilere neden oldu. Genel kapanma çağrılarına rağmen uluslararası uçuşlara kısmi yasak getiren ve seyahate çıkmayı yasadışı ilan eden Johnson, dünyadaki en sıkı seyahat rejimini uyguladıklarını ileri sürdü.

‘’Başbakan, SAGE’nin tavsiyesine neden uymadı?’’

Başbakan Boris Johnson ile görüşen muhalefet lideri Keir Starmer, “Hükümetin Acil Durumlar için Bilimsel Danışma Grubu (SAGE), iki hafta önce tüm sınırların kapatılması veya tüm gelenler için sıkı karantina uygulanması durumunda yeni vakaların ve mutasyonu virüsün yayılmasının önlenebileceğini açıkladı. Peki, Başbakan yeni varyantların gelmesini engelleyecek şeyleri neden yapmadı?” diye sordu.

‘’Tatile gitmek ve kırmızı listedeki ülkelere seyahat etmek yasadışı’’

Boris Johnson ise SAGE’nin tam kapanma önermediğini ileri sürdü. Şu anda tatile gitmenin ve kırmızı listedeki ülkelere seyahat etmenin yasadışı olduğunu yineleyen Boris Johnson, kırmızı listedeki ülkelerden gelenlerin otellerde zorunlu karantinaya alınması planı üzerinde de çalışıldığını ifade etti. İngiltere’yi tamamen kapatmanın akıllıca olmadığını savunan Johnson, ”Olması gereken şey, dünyadaki en sıkı seyahat kurallarını uygulamaya ve insanları aşılamaya devam etmek.” dedi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ