Boks Şampiyonasına 490 sporcu katıldı

Marmaris Spor Salonu'nda geleceğin milli boksörlerinin altyapısını oluşturacak şampiyonada 489 müsabakaya 51 ilden 490 sporcu katıldı

0
9
Türkiye Yıldız Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası, 51 ilden 490 sporcunun katılımıyla Marmaris'te başladı. Marmaris Spor Salonu'nda geleceğin milli boksörlerinin altyapısını oluşturacak şampiyonada 489 müsabaka yapılacak. (AA)

Türkiye Yıldız Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası, 51 ilden 490 sporcunun katılımıyla Marmaris’te başladı.

Marmaris Spor Salonu’nda geleceğin milli boksörlerinin altyapısını oluşturacak şampiyonada 489 müsabaka yapılacak.

Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, şampiyonanın açılışında yaptığı konuşmada, turizmin önemli merkezlerinden biri olan Marmaris’te genç sporcuları ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer İlman ise yıldız boksörlere ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını, şampiyonaya 51 ilden 490 sporcunun katıldığını kaydetti.

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Yıldız Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası’nı Marmaris’te üç yıl aradan sonra tekrar düzenlediklerini söyledi.

Türkiye’nin turizm cennetinde şampiyona yapmanın sporculara iyi geldiğini belirten Gözgeç, “Burası Türkiye’nin bir ucu, Kars’tan Erzurum’dan gelen var. Yoruluyorlar ama sonucunda değiyor zahmete. Marmaris’in bir özelliği de, sporu seviyor ve destek oluyor. Lojistik destek veriyorlar.” diye konuştu.

Gözgeç, üç yıl önce Marmaris’te Türkiye Yıldız Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası’nda dereceye giren yıldız boksörlerin bugün gençler kategorisinde milli formayı taşıdıklarını vurgulayarak, “O şampiyonada şampiyon olanlar bugün Rusya’da 22 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’nda mücadele ediyorlar. Bu sporcular yarının gençleri ve büyükleri olacaklar. Bu şampiyona boks sporunun çekirdeğini oluşturan bir organizasyon.” ifadelerini kullandı.

15-16 yaş grubundaki erkek sporcuların mücadele ettiği şampiyona 17 Mart’ta final müsabakalarıyla sona erecek.

Paylaş
Önceki İçerikGEKA 2019 destek programını açıklıyor
Sonraki İçerikTosun Yalıkavak’taydı
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here