bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

BODTO; “Bodrum’u Bodrum Medya’sından takip Edin”

BODTO; “Bodrum’u Bodrum Medya’sından takip Edin”
pisisoft

Bodto Başkan ve Yöneticileri, gazetecilere verdikleri kuru fasulye-pilavlı öğle yemeğinde, Bodrum ile ilgili sosyal medyadaki karalama kampanyasının durmasını istediler ve “Bodrum’u Bodrum’un yerel basınından takip edin. Dedikodulara kulak asmayın” dediler.

“Geçen yıl Bodrum’da 80 bin çalışan işçimiz vardı. Ciddi bir istihdam sağlıyorduk.” diyen Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, “Bodrumda ikinci evi olanlar; çalışmıyorlar. Para kaygıları olmadıkları için, çeşitli rivayetler uyduruyor ve bunları Sosyal medyada yayıyorlar. Amaçları, kendileri Bodrum’a geldi ama başkası gelmesin, turist istiyorlar.” diye konuştu.

Şu anda bazı otellerin açıldığını, bir kısmının da 1 temmuz 2020’de açılacağına deyinen Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, “Bodrumda 20 bin tane tüccar ve esnaf var. Covid 19 ile ilgili çeşitli yalanlar ortaya atıyorlar. Sosyal medya üzerinden bu 1 se 10 oluyor. Ben geldim sen gelmeyi yaratmaya çalışıyorlar.” dedi ve şöyle konuştu:

“-Bir kaç yıldır Bodrum’da işler kötüye gidiyordu. Bu salgın olayı çok büyüttü. Bir çok kişi işsiz kaldı. Halbuki Bodrum’daki mülkü amirler hafta da bir 2 haftada bir çıkıp konuyla ilgili resmi açıklama yapsa bu dedikodular biter. Yetkili ağızların çekincesini anlamıyoruz. Doğru açıklamalar Bodrum’u düze çıkartır.-“

Bodrum Ticaret Odası Meclis Başkanı İlhan Ersan, Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Meclis Üyesi Toros Demirdöven, 5 Nolu Meslek Komitesi Başkanı Ömer Faruk Dengiz, Komite Üyeleri Yasemin Akpınar ve Alişir Şahin’in de hazır bulunduğu kurufasulye, pilavlı sohbet yemeğinde çeşitli öneriler ortaya atıldı ve Bodrum’da doğru bilgi almak için çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları, Belediye Başkanı, Kaymakam ile birlikte kurulacak bir grubun Covid-19 konusunda halkı bilgilendirmesi için çalışma yapılmasının doğru olacağı görüşüne varıldı.

BODTO Komite Üyesi Alişir Şahin, Bodrum’da intiharların son günlerde arttığına değinerek, “Bu intiharlar ekonomik nedenlerden dolayı meydana geliyor. Buna da sosyal medyadaki yanlış bilgilendirmeler sebep oluyor. Yanlış bilgiler yayılmasa, doğru bilgilendirmeler olsa, esnaflar önünü görebilir, Paniğe kapılmaz.” dedi.

BODTO Başkanı: Bodrum’un marka değerini düşürmeyelim

Esas problemin buraya serbestlikten sonra gelenler ile birlikte bu kişilerin ‘ben geldim aman başkası gelmesin’ düşüncesi olduğunun altını çizen BODTO Başkanı, “Bodrum bu sene sessiz sakin geçsin diye düşünüyorlar. Oysaki burada 7 bin üye bizde, 7 bin Esnaf Odasında, 3 bin Şoförler Odasında ve kayıtlı olmayanlar da olmak üzere Bodrum’da 20 binin üzerinde tüccar ve esnafımız varken böyle karalama haberler yapmak hiç hoş bir şey değil. Hastalık var ancak bu kadar da endişe edilecek bir durum yok. Tatil yapmak isteyenler lütfen dedikodulara ve yanlış sosyal medya bilgilerine değil de gerçek bilgiye itibar etsinler. Turizm yeri olarak bu tip dedikodulardan darbe almayalım. Bodrumumuzun marka değerini düşürmeyelim. Gerekli önlemleri alarak normalleşme standartlarına da uyalım ve ekonomik faaliyetlerimizi sürdürelim Lütfen Bodrum’u karalamayalım.” şeklinde uyarılarda bulundu.

Bodrum’u yerel basından takip edin

Meclis Üyesi Toros Demirdöven de büyütülecek bir durum olmadığına işaret ederek şunları söyledi: “Aman gelmeyin Bodrum’da Korona tavan yaptı şeklinde yüzlerce asılsız haber var. Kulaktan dolma bu haberler büyütülüp çarpıtılabiliyor. Bunu önlemek amaçlı, ‘Bodrum’da çıkan haberleri yerel basından takip edelim’ diye bir kampanya başlatalım. Tamam, hastalık var ancak büyütülecek bir durum yok. Olan hastalıkta daha çok dışardan bir vesileyle buraya gelenlerde çıktı yani Bodrum’un yerel halkında da böyle bir şey yok. Görüyorsunuz kaç gündür Bodrum’da intihar vakaları var. Ve bunun arkası da gelecek. Herkes öz sermayesini yedi ve bitirdi. Burada en büyük olay, bir mülki idare amirinin çıkıp resmi açıklama yapması ve durumu anlatması. Endişe edecek bir durum yok, Bodrum’da en ufak işletmeden en lüks işletmeye kadar herkes önlemini aldı.”

Ekonomik faaliyetlere devam

5 No’lu Meslek Komitesi Başkanı Ömer Faruk Dengiz ise, ekonomik sorunlar nedeniyle artan intihar vakalarına dikkati çekerek, “Ekonomik durumlardan dolayı gerçekleşen intiharlar Covid’den daha tehlikeli. Ocak ayından beri Bodrum’da intihar sayıları Covid vakalarından daha yüksek. Bu yaşanan ekonomik sıkıntılardan ötürü insanlar hayatlarından oluyorlar. Bodrum’da evet Covid gerçeği var ve bu gerçeği göz ardı etmiyoruz ancak artık normalleşme süreci sonrası gerekli önlemleri de alarak ekonomik faaliyetlerimize devam edebiliriz.” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ