“BodRUN Ultra Maratonu” başladı

0

Bodrum’da bu yıl üçüncüsü düzenlenen “BodRUN Ultra Maratonu” 100 kilometrelik koşuyla başladı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Oryantiring Federasyonu ve Bodrum Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen maratonun 100 kilometre etabının başlangıcı, Bodrum Belediye Meydanı’nda yapıldı.
Maratona katılan 2’si kadın 26 atlet, hazırlıklarını tamamlayıp starttaki yerini aldı. Görevlilerin ve alanda bulunanların hep birlikte yaptığı geri sayımla maratonun startı verildi.
Yarışmaya Yunanistan’dan katılan Maria Eleftheriadou, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bodrum’un güzel bir yer olduğunu ve maratona katıldığı için mutlu olduğunu söyledi.
Yarışmacı Kemal Kukul, bu yıl Fransa’da düzenlen 101 kilometrelik patika yarışında 50-55 yaş kategorisinde birinci olduğunu ve bu yarışmada da iddialı olduğunu ifade etti.
Türkiye Oryantiring Federasyonu Sportif Direktörü ve “BodRUN Ultra Maratonu”  gözlemcisi Veysel Güler, maratona 15  ülkeden 950 sporcunun katıldığı kaydetti.
Güler, yarışmacıların 10, 23, 50 ve 100 kilometreden oluşan 4 etapta mücadele edeceğini belirtti.

Paylaş
Önceki İçerikÇİZMELİ KEDİ ÇOCUK OYUNUNA DEVAM
Sonraki İçerik4 zanlıdan 3’ü tutuklandı
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here