bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrum’un her değeri ayrı bir festival

Bodrum’un her değeri ayrı bir festival
REKLAM ALANI

Muğla İl Tarım Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından Yalıçiftlik’te düzenlenen 1’inci Zeytin Çiçeği Festivali, Bodrum’un hafta sonunu şenlendirdi.

Festivale Bodrum’un hemen hemen tüm köylerinden katılım vardı. Kurulan stantlarda; başta zeytin ve zeytinyağı olmak üzere, yöresel ürün ve lezzetleri sergileyen Bodrum’un üreticileri, gün boyu hem alışveriş yaptı hem de güzel havanın tadını çıkardı.

Festival’i ziyaret edenlerin arasında Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da vardı. Vatandaşlarla ayak üstü sohbet etme imkanı da bulan Aras, bir ara keşkek kazanının başına geçerek, Ege düğünlerinin baş tacı olan bu lezzeti, çevredekilere de ikram etti.

Bodrum kültürüyle zengin

Bodrum, bu yıl ilk kez düzenlenen Zeytin Çiçeği Festivali’ne ev sahipliği yaptı. Yalıçiftlik Mahallesi’ndeki Belediye Kafeteryası’nda gerçekleştirilen festivale katılan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras,  Bodrum’u festivaller kenti yapacak projelerini tek tek hayata geçireceklerini söyledi.

Belediye Kafeteryası’nda kurulan festival alanını ziyaret eden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, stantları tek tek dolaşarak üreticilerle sohbet etti, mevsiminde hazırlanan Bodrum’a özgü lezzetlerin de tadına baktı.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ile birlikte İlçe Tarım Müdürü Fahrettin Doğan’dan festivalle ilgili bilgi alan Başkan Aras, Değerleri ön plana çıkaran etkinlikleri çok önemsediklerinlerini vurguladı.   Bodrum’un sadece güneş, kum ve denizden ibaret bir turizm kenti olmadığına değinen Aras, Bodrum’un kültürüyle, tarihiyle, insanıyla çok büyük bir zenginliğe sahip olduğunu göstermek adına yapılan her girişimi sonuna kadar destekleyeceklerini söyledi.

Bu yıl ilk kez düzenlenen Zeytin Çiçeği Festivali’ne önümüzdeki yıllarda Belediye’nin de desteğiyle uluslararası nitelik kazandırabileceğini söyleyen Başkan Aras, Bodrum’umuzun her mahallesinin kendine has değeri olduğunu işaret ederek, hedeflerinin  bu değerleri ön plana çıkaran etkinlikler ve festivaller ile Bodrum’u tanıtmak ve uluslararası nitelikte turizm organizasyonları haline getirmek olduğunu bir kez daha hatırlattı. Aras sözlerini “Bu sayede turizmimiz çeşitlendirilecek, üreticilerimiz de daha çok kazanacak” şeklinde bitirdi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ